Planowanie głowicy i biały dym z rury wydechowej

06 Mar 2016, 21:00

Witam. Niedawno zrobiłem w swoim samochodzie kompleksowy remont głowicy. jest to peugeot 309 1.3 z 89r. Założyłem uszczelkę po głowicę, wcześniej wyczyściłem blok, przykręciłem głowicę odpowiednik momentem, wszystko skręciłem, zalałem płynem chłodniczym i odpalam. Moje pytanie jest takie, czy po splanowaniu głowicy trzeba założyć grubszą uszczelkę i dlaczego wydobywa się z rury wydechowej biały dym? Dodam jeszcze że samochód pochodził z jaką godzinę pod domem i się przejechałem z 30km. Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam. :)
Janek2907
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 12 08 2015
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Peugeot 309 1.3 XL
Silnik: 1.3 G1B 64KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1989

09 Maj 2016, 13:45

Czy przed wymianą miałeś taki problem z dymieniem? Może to jakieś pozostałości z układu wydechowego które nie zdążyły się jeszcze wypalić.

Masz jeszcze ten problem czy już ustąpił jak zrobiłeś więcej km?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Gran Turismo Polonia Light / relacja
    W dniach 13-16.09.2009 odbyła się wersja ,,Light" najlepszego motoryzacyjnego eventu w Polsce o nazwie ,,Gran Turismo Polonia" która odbyła się w czerwcu tego roku. Ten event miał być bardziej kameralny. Bez rozgłosu, ...
    Nowy model Hyundai Santa Fe
    Całkowicie Nowy Hyundai Santa Fe reprezentujący segment D-SUV trafił właśnie do polskich salonów. Nowa generacja tego eleganckiego samochodu oznacza dla Klienta odważny design, maksymalny komfort, wysoką jakość wykonania ...