Planowanie głowicy i biały dym z rury wydechowej

Planowanie głowicy i biały dym z rury wydechowej

06 Mar 2016, 22:00

Witam. Niedawno zrobiłem w swoim samochodzie kompleksowy remont głowicy. jest to peugeot 309 1.3 z 89r. Założyłem uszczelkę po głowicę, wcześniej wyczyściłem blok, przykręciłem głowicę odpowiednik momentem, wszystko skręciłem, zalałem płynem chłodniczym i odpalam. Moje pytanie jest takie, czy po splanowaniu głowicy trzeba założyć grubszą uszczelkę i dlaczego wydobywa się z rury wydechowej biały dym? Dodam jeszcze że samochód pochodził z jaką godzinę pod domem i się przejechałem z 30km. Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam. :)
Janek2907
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 12 08 2015
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Peugeot 309 1.3 XL
Silnik: 1.3 G1B 64KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1989

Re: Planowanie głowicy i biały dym z rury wydechowej

09 Maj 2016, 14:45

Czy przed wymianą miałeś taki problem z dymieniem? Może to jakieś pozostałości z układu wydechowego które nie zdążyły się jeszcze wypalić.

Masz jeszcze ten problem czy już ustąpił jak zrobiłeś więcej km?
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3341
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły
    Zmiana pory roku wymaga od kierowców dostosowania do nowych warunków jazdy. Wyzwania dla prowadzących auta związane z jesienią to m.in. liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły. Pamiętajmy ...
    Volkswagen Golf GTI - produkcja seryjna Volkswagen Golf GTI - produkcja seryjna
    Legenda powraca: seryjny, Golf GTI opuścił linię montażową fabryki Volkswagena w Wolfsburgu. Premierowe auto to pięciodrzwiowy GTI z pakietem Performance w kolorze czerwonym Tornado ze sportowymi fotelami w klasyczną kratę ...

•  
    • Warto przeczytać
    • MTL - Autosalon
      X Jubileuszowy Zlot Porsche Club Polska
      Saab 9-5, wnętrze
      Mitsubishi Lancer Evolution, TexacoPolska