"Top Gear" i wypadek Hammonda

21 Wrz 2006, 09:29

Prezenter najpopularniejszego w Europie magazynu motoryzacyjnego "Top Gear" Richard Hammond - został ciężko ranny w wypadku samochodowym podczas bicia rekordu prędkości.

Wypadek wydarzył się podczas robienia zdjęć do kolejnego odcinka programu, Hammond prowadził auto z napędem odrzutowym, który zdolny jest osiągać prędkość prawie 500 km/h. Jazda odbywała się na dawnym lotnisku RAF-u w Elvington koło Yorku. Podejmował próbę pobicia brytyjskiego lądowego rekordu prędkości. W pierwszej próbie pojazd przekroczył prędkość 480 km/h, ale ekipa nie była do końca pewna, czy rekord został pobity.
Dlatego podjęto drugą próbę.
Niestety Hammond stracił panowanie nad pojazdem i zaczął zjeżdżać z pasa startowego, uruchomił jednak jeden z hamujących spadochronów ale pojazd zaczął się obracać, wypadł z pasa i zatrzymał się ok 100 metrów dalej kołami do góry. Do wypadku doszło, gdy prędkość przekraczała 400 km/h...
W stanie krytycznym został helikopterem przetransportowany do szpitala w Leeds.
Obecnie Hammond przebywa w klinice neurologicznej w Leeds. Lekarze określają jego stan jako "stabilny".

Ciekawe czy pokażą ten odcinek z wypadkiem?

Pozdrawiam,
Tomasz
Tomasz
 

21 Wrz 2006, 13:41

Gdy dzisiaj przyszedłem ze szkoły i dowiedziałem się o tym wypadku byłem zdruzgotany :( ponieważ to mój ulubiony prezenter Top Gear.Uważam że nie ma lepszego programu jak i prezentera.Mam nadzieje że wyzdrowieje jak najszybciej i będziemy mogli obejrzeć ten odcinek w programie.
Pozdrawiam fanów Top Gear.
PORSCHE FOR LIFE
KrISS
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Wieluń

21 Wrz 2006, 18:35

Słyszałem w radiu przed chwilą, że jest w ciężkim stanie i ma poważne obrażenia głowy, ale życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia...
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

21 Wrz 2006, 20:07

Mam nadzieję, że był dobrze przygotowany do jazdy monstrum,
w którym przyspieszenia sięgają 6G, a szybkość grubo przekracza 500 km/h, przy którym bolid F1 to żółw. Przy biciu poprzedniego rekordu auto przyspieszało od 0 do 440km/h w 6s.!

Ważne, żeby wrócił do zdrowia i programu "Top Gear".
Pozdro. Kacper
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

22 Wrz 2006, 09:55

Witam,
Z takiego dragstera wyciągnęli Hammonda.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Mika
 

23 Wrz 2006, 10:06

:shock: podobno ma dość mocno uszkodzony mózg :( Mam nadzieje, że szybko wróci do zdrowia
Pozdrawiam
de la Cruz
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 280
Miejscowość: łódzkie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne


25 Wrz 2006, 11:54

szkoda goscia. ale chetnie bym sie przejechala tym bolidem
smerfetka
Początkujący
 
Posty: 55
Miejscowość: Gogolin

25 Wrz 2006, 13:54

Telewizja BBC zawiesiła emisję nowej serii programu "Top Gear" do momentu powrotu do zdrowia Richarda Hammonda.
Rozmowy o nowych programach muszą być prowadzone z udziałem wszystkich twórców - stwierdzili przedstawiciele stacji.

Pozdr. Mika
Mika
 

25 Wrz 2006, 15:55

Vampire, którym jechał Hammond był napędzany odrzutowym silnikiem o mocy 10 000 KM. Samochodem tym Colin Fallows ustanowił obecny angielski rekord prędkości naziemnej, wynoszący 483,28 km/h. :shock:
Pojazd ma 9.14 m długości, waży tonę. Napędzany jest odrzutowym silnikiem Rolls-Royce'a, który zużywa nawet 28 litrów paliwa na 1 km! Jednocześnie zapewnia fenomenalne osiągi - przyspieszenie do 440 km/h trwa tylko 6 sekund. Teoretyczna maksymalna prędkość Vampire to 610 km/h. :shock:
Pozdrawiam
de la Cruz
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 280
Miejscowość: łódzkie

30 Wrz 2006, 09:06

Hammond został wczoraj przewieziony helikopterem do prywatnej kliniki, lekarze poinformowali, że powinien on w ciągu pół roku dojść całkowicie do siebie ;)
Pozdro. Kacper
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

30 Wrz 2006, 13:19

Więc czekamy na nowe odcinki "Top Gear" z udziałem wszystkich trzech prowadzących :wink:
Pozdrawiam
de la Cruz
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 280
Miejscowość: łódzkie

30 Wrz 2006, 18:52

Najważniejsze jest to że wraca co zdrowią nie ważne że potrwato 6 miesięcy
ważne jest to że wróci do zdrowia.
PORSCHE FOR LIFE
KrISS
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Wieluń