"Top Gear" i wypadek Hammonda

"Top Gear" i wypadek Hammonda

21 Wrz 2006, 10:29

Prezenter najpopularniejszego w Europie magazynu motoryzacyjnego "Top Gear" Richard Hammond - został ciężko ranny w wypadku samochodowym podczas bicia rekordu prędkości.

Wypadek wydarzył się podczas robienia zdjęć do kolejnego odcinka programu, Hammond prowadził auto z napędem odrzutowym, który zdolny jest osiągać prędkość prawie 500 km/h. Jazda odbywała się na dawnym lotnisku RAF-u w Elvington koło Yorku. Podejmował próbę pobicia brytyjskiego lądowego rekordu prędkości. W pierwszej próbie pojazd przekroczył prędkość 480 km/h, ale ekipa nie była do końca pewna, czy rekord został pobity.
Dlatego podjęto drugą próbę.
Niestety Hammond stracił panowanie nad pojazdem i zaczął zjeżdżać z pasa startowego, uruchomił jednak jeden z hamujących spadochronów ale pojazd zaczął się obracać, wypadł z pasa i zatrzymał się ok 100 metrów dalej kołami do góry. Do wypadku doszło, gdy prędkość przekraczała 400 km/h...
W stanie krytycznym został helikopterem przetransportowany do szpitala w Leeds.
Obecnie Hammond przebywa w klinice neurologicznej w Leeds. Lekarze określają jego stan jako "stabilny".

Ciekawe czy pokażą ten odcinek z wypadkiem?

Pozdrawiam,
Tomasz
Tomasz

Re: "Top Gear" i wypadek Hammonda

21 Wrz 2006, 14:41

Gdy dzisiaj przyszedłem ze szkoły i dowiedziałem się o tym wypadku byłem zdruzgotany :( ponieważ to mój ulubiony prezenter Top Gear.Uważam że nie ma lepszego programu jak i prezentera.Mam nadzieje że wyzdrowieje jak najszybciej i będziemy mogli obejrzeć ten odcinek w programie.
Pozdrawiam fanów Top Gear.
PORSCHE FOR LIFE
KrISS
Nowicjusz

Miejscowość: Wieluń

21 Wrz 2006, 19:35

Słyszałem w radiu przed chwilą, że jest w ciężkim stanie i ma poważne obrażenia głowy, ale życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia...
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 11306
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

21 Wrz 2006, 21:07

Mam nadzieję, że był dobrze przygotowany do jazdy monstrum,
w którym przyspieszenia sięgają 6G, a szybkość grubo przekracza 500 km/h, przy którym bolid F1 to żółw. Przy biciu poprzedniego rekordu auto przyspieszało od 0 do 440km/h w 6s.!

Ważne, żeby wrócił do zdrowia i programu "Top Gear".
Pozdro. Kacper
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

22 Wrz 2006, 10:55

Witam,
Z takiego dragstera wyciągnęli Hammonda.

Zdjęcie

Zdjęcie
Mika

23 Wrz 2006, 11:06

:shock: podobno ma dość mocno uszkodzony mózg :( Mam nadzieje, że szybko wróci do zdrowia
Pozdrawiam
de la Cruz
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: łódzkie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ferie zimowe w górach? O czym powinni pamiętać kierowcy? Ferie zimowe w górach? O czym powinni pamiętać kierowcy?
    W czasie ferii wiele osób podróżuje z rodziną w góry. Do jazdy w takich warunkach trzeba jednak się przygotować. Prowadzenie samochodu na ośnieżonych, krętych drogach ze stromymi podjazdami nie należy ...
    Porady dla kierowców przed wyjazdem na wakacje Porady dla kierowców przed wyjazdem na wakacje
    Dobre i sprawdzone w serwisie opony, prawidłowe ciśnienie, odpowiednia głębokość bieżnika, wyposażenie awaryjne – to najważniejsze elementy, które należy sprawdzić przed podróżą autem na wakacje. Ważna ...

• Re: "Top Gear" i wypadek Hammonda

25 Wrz 2006, 12:54

szkoda goscia. ale chetnie bym sie przejechala tym bolidem
    smerfetka
    Początkujący

Miejscowość: Gogolin

25 Wrz 2006, 14:54

Telewizja BBC zawiesiła emisję nowej serii programu "Top Gear" do momentu powrotu do zdrowia Richarda Hammonda.
    Rozmowy o nowych programach muszą być prowadzone z udziałem wszystkich twórców - stwierdzili przedstawiciele stacji.

Pozdr. Mika
    Mika

25 Wrz 2006, 16:55

Vampire, którym jechał Hammond był napędzany odrzutowym silnikiem o mocy 10 000 KM. Samochodem tym Colin Fallows ustanowił obecny angielski rekord prędkości naziemnej, wynoszący 483,28 km/h. :shock:
    Pojazd ma 9.14 m długości, waży tonę. Napędzany jest odrzutowym silnikiem Rolls-Royce'a, który zużywa nawet 28 litrów paliwa na 1 km! Jednocześnie zapewnia fenomenalne osiągi - przyspieszenie do 440 km/h trwa tylko 6 sekund. Teoretyczna maksymalna prędkość Vampire to 610 km/h. :shock:
    Pozdrawiam
    de la Cruz
    Aktywny
    Awatar użytkownika

30 Wrz 2006, 10:06

Hammond został wczoraj przewieziony helikopterem do prywatnej kliniki, lekarze poinformowali, że powinien on w ciągu pół roku dojść całkowicie do siebie ;)
    Pozdro. Kacper
    Kacper
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 1999

30 Wrz 2006, 14:19

Więc czekamy na nowe odcinki "Top Gear" z udziałem wszystkich trzech prowadzących :wink:
    Pozdrawiam
    de la Cruz
    Aktywny
    Awatar użytkownika

30 Wrz 2006, 19:52

Najważniejsze jest to że wraca co zdrowią nie ważne że potrwato 6 miesięcy
    ważne jest to że wróci do zdrowia.
    PORSCHE FOR LIFE
    KrISS
    Nowicjusz