Toyota Auris 1.6 na pierwsze auto

25 Wrz 2021, 13:24

Cześć
Chciałbym się dowiedzieć czy waszym zdaniem Auris w hatchback w automacie to dobry wybór dla 4 os rodziny na wyjazdy krótkie i długie
I tu mam drugie pytanie bo spotkałem się z ogromną krytyka w moim kierunku ile mam przeznaczyć na 1 auto , w pracy pojawił się temat kupna auta u gdy powiedziałem że nie wiem ile chce przeznaczyć na auto usłyszałem wiele opinii ekspertów , a że szrot za pińćset który jeździ od a do z , aż że min 1000£ ( około 5000zł) a mi kiedyś ś.p tata powiedział że auto to mój wybór i mam kupić takie auto jakie chce i że pierwsze auto nie powinno być za grosze bo więcej będę miał nerwów niż pożytku , i wybrałem toyota Auris 1.6 w hybrydzie ale kosztuje około 40tys zł , czy to odpowiednia kwota czy może zbyt dużo ?
Gość109198
 

25 Wrz 2021, 15:27

Wiesz dlaczego ludzie polecają tanie gruzy na pierwsze auto? Bo "pierwsze auto" kupują zwykle świezi kierowcy, jak w coś uderzysz, porysujesz, coś rozwialisz itd. to po pierwsze mniej szkoda a po drugie jeśli trzeba coś naprawić to robi się to o wiele taniej. Kiedy umiejętności wzrastają to wzrasta wartość auta. Podejście na pewno rozsądne
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km

26 Wrz 2021, 18:45

Wszystko zależy od zasobności portfela. Ja zaczynałem od Colta za 600 zł. Sporo przy nim się nauczyłem mechaniki. Aczkolwiek to inna historia. Jeśli chcesz jeździć i dolewać tylko paliwa, to Toyota będzie najlepszym wyborem... Ja bym zaczął od auta tańszego, bo pamiętam swoje początki i po prostu trzeba się trochę "wjeździć" czy to w mieście, czy na trasie. Może się zdarzyć, że spowodujesz stłuczkę, czy w coś uderzysz itd. Więc sam sobie przemyśl sprawę, czy nie będzie Ci szkoda auta? Możesz zacząć od starszej generacij Aurisa czy to np. od Yarisa. Za 25 tys. znajdziesz spoko egzemplarze. Pojeździć rok i zmienić.
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

26 Wrz 2021, 18:47

Ja zaczynałem od Golfa za 3k chyba i z perspektywy czasu dobrze postąpiłem, bo dość szybko został przytarty :lol:

A ile się mechaniki nauczyłem... Jak mi zgasł w połowie drogi i okazało się, że to kopułka, ahhh :ok:

Powiem tak. Jeśli masz wydać ostatni grosz na auto, to jest to głupotą. Jeśli masz spory budżet i 45k Ci nie szkoda, kupuj. Twoja kasa.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie
    Wozidła sztywnoramowe to największe na świecie pojazdy kołowe. Ładowność największych z nich znacznie przekracza 300 t, a wielkość odpowiada dużemu jednorodzinnemu domowi. Zbudowanie tak imponujących rozmiarami pojazdów ...
    Więcej o 160 kilometrów dróg w systemie viaTOLL
    Przybywa nam dróg w ogólnopolskiej sieci dróg płatnych viaTOLL. Aktualnie viaTOLL powiększy się o kolejne 160 kilometrów. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów od 30 marca br. do mapy ...