Toyota Avensis 2.2 D4D nie odpala

27 Cze 2018, 11:19

Witam!
Otóż ja i mój tata mamy problem z Toyotą Avensis 2.2 D4D. Samochód nie chce odpalać na zimnym oraz na ciepłym silniku. Zdarza się że czasami odpali za drugim bądź trzecim razem ale to z gazem, a tak to można go kręcić i kręcić na rozruszniku i nie odpali. Inna sprawa jest z użyciem plaka, na plaku odpali i potem chodzi bardzo ładnie. Byliśmy u jednego elektromechanika, podłączył avkę pod komputer i nie pokazało żadnych błędów natomiast mechanik powiedział że może to być któryś z wtrysków lecz sprawa została wykluczona gdyż gdyby był wtrysk uszkodzony to silnik by nie chodził tak ładnie. Obstawiamy że być może uszkodzony jest zawór SCV lecz nie mamy pewności, a kupować zawór który kosztuje bagatela 700zł to nie jest dobra inwestycja. Po wyjęciu obecnego zaworu SCV i wyczyszczeniu w nafcie jest troszkę lepiej odpala za trzecim razem czasem czwartym lecz po paru dniach problem powraca i trzeba było użyć plaka. Kupiliśmy zawór SCV taki za 300zł nowy lecz on nie rozwiązał problemu samochód nadal odpalał za trzecim czwartym razem z ogromym trudem więc sięgaliśmy po plaka. Proszę o waszą pomoc i rady.
Pozdrawiam Jakub!
qba169
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 16 04 2018
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Avensis T25
Silnik: 2.2 D4D 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

29 Cze 2018, 15:00

Sprawdzaliście czy paliwo dochodzi bez problemu przed odpaleniem silnika? Nie zapowietrza się układ paliwowy?

Jeżeli nie występują inne objawy to faktycznie może być to zawór SCV tylko musi to być oryginał i żadne zamienniki nie wchodzą w grę w tym przypadku.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

29 Cze 2018, 15:02

Dzisiaj był u mnie mechanik i okazało się że jeden z wtrysków jest uszkodzony teraz tylko musimy zdiagnozować który i wymienić.
qba169
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 16 04 2018
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Avensis T25
Silnik: 2.2 D4D 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006