Toyota Avensis pomoc

05 Lut 2020, 20:17

Witam wszystkich!
Mam do was małe pytania
1. czy jest szansa kupić Avensis II w miarę dobrym stanie do 9000zł plus wiadomo z 1000-1500 na pakiet startowy? Jeżeli tak to jaki silnik byście polecili? Jaki to by był rocznik? Jaki mniej więcej przebieg? I na co zwrócić uwagę przy kupnie?
2. Co byście polecili z Avensis do 17000 zł? I to samo jaki silnik, rok, przebieg i na co zwrócić uwagę? Tutaj preferowany kombi. Lepiej kupować polską czy sprowadzana z zagranicy?

Coś ode mnie. Tańsza używana byłaby w większości w trasie choć rocznie było by to ok. 12 tyś km. Droższa z kolei była by używana w większości w mieście plus z dwa razy do roku dłuższa trasa. Rocznie wychodziło by jakieś 8-9 tyś. km.

Ps. Jaki inny samochód byście polecieli do 17000zł w kombiaku lub sedanie?
Bec
Nowicjusz
 
Posty: 20

05 Lut 2020, 20:58

1. Przebieg w tym kraju to rzecz do ustalenia.
2. Diesle w tym modelu są takie sobie.
3. Benzyniak 1.8 przed fl lubił sobie chlupnac olej.
4. Najbezpieczniejszym wyborem jest poliftowy, bodajże po 2007r, model z benzyniakiem 1.8.
5. Te historyjki o niemieckich lekarzach jeżdżących tylko w niedzielę do kościoła to sobie można wsadzić. Zadbane auto za granicą jest droższe niż u nas.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

05 Lut 2020, 21:18

Bec napisał(a):1. czy jest szansa kupić Avensis II w miarę dobrym stanie do 9000zł plus wiadomo z 1000-1500 na pakiet startowy? Jeżeli tak to jaki silnik byście polecili? Jaki to by był rocznik? Jaki mniej więcej przebieg? I na co zwrócić uwagę przy kupnie?


Tak tanio ? to raczej coś z pocz. roczników i większość to diesel...
Ogólnie to bardzo marne szanse na znalezienie czegoś ciekawego, wręcz szanse bliskie 0, nawet sobie przeglądnąłem otomoto i faktycznie są takie auta (nie wiedziałem że tak tanio można kupić taką toyotę) ale kupisz egzemplarz z tych najgorszych.

Bec napisał(a):2. Co byście polecili z Avensis do 17000 zł? I to samo jaki silnik, rok, przebieg i na co zwrócić uwagę? Tutaj preferowany kombi. Lepiej kupować polską czy sprowadzana z zagranicy?


Można już przyatakować polifta 1.8 benzyna i na przebieg nie patrz tylko na stan. W ub. roku miałem kilka takich avek w tej kasie..1.8benz przebiegi coś powyżej 200 tys ale poniżej 300 tys i wszystkie mają się dobrze , jeżdżą i trzepią kilometry, na polifta z przebiegiem poniżej 200 tys trzeba przygotować 20000+ pln.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

06 Lut 2020, 11:24

Dzięki, jak coś znajdę i wrzucę tutaj to ocenicie jak to wygląda z waszej perspektywy?
Może ktoś ma godną polecenia Avke do tych 17 tyś?
Bec
Nowicjusz
 
Posty: 20
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...