Toyota Avensis - prośba o ocenę ogłoszenia

02 Lip 2021, 17:42

Oj tam nie ma...nie ma ich za dużo fakt...ale na upartego coś byś znalazł. Sam miałem kilka szt w tym roku z manualem, ale zmieniają właściciela b. szybko.


Szukam tam, gdzieś potrafię, czyli przede wszystkim OtoMoto i olx.
Ludvic
Nowicjusz
 
Posty: 26

02 Lip 2021, 22:34

Powinienes szukac tez za granica jak masz trochę grosza do wydania. Aut sporo jest Niemcy, Belgia, Szwecja, dania , w skandynawii toyot jest naprawde sporo bo to u nich popularne auto. W Pl nie wszyscy to przywożą bo to drogie auto, ja miałem ich kilkanaście w ostatnich 2 latach , ale nie wszyscy kupuja bo za tyle ma sie kilka lat młodszego np. Francuza.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

03 Lip 2021, 17:49

Ja posiadam Avensis 2014 (po pierwszym lifcie). 2.0 Benz. + CVT. Wersja full. Dostałem od ojca, który kupił w salonie w pl. Teraz zmienil na Camry a tego ja odziedziczyłem. Teraz ma 97k. przebiegu. Olej w skrzyni wymieniłem przy 80. Silnikowy co 10 zmieniam sam. Co do CVT idzie się przyzwyczaić. Osiągi nie są złe, ale wrażenie jest dziwne jak silnik wyje a nie jedzie. Ale to wrażenie bo w porównaniu do samochodów obok jedzie tak samo.
Niestety chce zmienić bo to sedan, a budowa domu i 2 małych dzieci. Gdyby nie to już bym miał LPG.
znachor79
Nowicjusz
 
Posty: 37

03 Lip 2021, 20:51

Ja posiadam Avensis 2014 (po pierwszym lifcie). 2.0 Benz. + CVT. Wersja full. Dostałem od ojca, który kupił w salonie w pl. Teraz zmienil na Camry a tego ja odziedziczyłem. Teraz ma 97k. przebiegu. Olej w skrzyni wymieniłem przy 80. Silnikowy co 10 zmieniam sam. Co do CVT idzie się przyzwyczaić. Osiągi nie są złe, ale wrażenie jest dziwne jak silnik wyje a nie jedzie. Ale to wrażenie bo w porównaniu do samochodów obok jedzie tak samo. Niestety chce zmienić bo to sedan, a budowa domu i 2 małych dzieci. Gdyby nie to już bym miał LPG.


Właśnie zamierzam kupić kombi, ze względu na to, że w niedługim czasie powiększy mi się rodzina - też będzie 2+2. Czy dwa foteliki z tyłu plus jedna osoba dorosła da radę? Na co planujesz wymienić Avensis?
Odnośnie skrzyni to pewnie ciężko będzie się przyzwyczaić, szczególnie że nigdy nie jeździłem automatem. Jeśli kupiłbym to pierwsze co to wymiana oleju w skrzyni. Ile taka wymiana kosztuje?
Ludvic
Nowicjusz
 
Posty: 26

04 Lip 2021, 14:40

Co do ilości miejsca, nie jest źle, ale 2 foteliki jak umieścisz to ze 20 cm zostaje na środku. Tyle co ma podłokietnik. Myślę że dziecko 15 letnie się zmieści, ale teściowa raczej nie :) . Taka konfiguracja to tylko w wanach.
Silnik i skrzynia nie zachęca do sportowej jazdy, ale nie można powiedzieć że zamula. Zaletą CVT, że nie pogarsza osiągów i nie zwiększa spalania. Na pewno mega zaletą jest bezproblemowa praca na LPG. Nawet ASO montowało LPG na życzenie.
https://motobenzyna.pl/silniki/3592-sil ... r-fae.html
[link do autocentrum.pl wygasł]
Jak porównasz osiągi np. mondeo 1.6 ecoboost 160 KM i Ave z 2.0 to Toyota ma nawet lepsze osiągi.
Co do serwisowania skrzyni. Toyota nie przewidywała wymiary oleju w skrzyni, to nie dziwota że skrzynie padały po 200 tys. km. Ja pojechałem do serwisu skrzyń biegów przy 80 tkm i wymienili olej za 800zl, ale w Człuchowie jest specjalistą, który nie dość że jest fachowcem od tych skrzyń, to jeszcze bierze za to 600 zł. Olej się wymienia co około 60-80 tys. km. Jak kupujesz auto z przebiegiem około 200 tys. i olej nie był wymieniany, to czerwona lampka. Warto pojechać do takiego serwisu żeby ocenili skrzynię. Remont to około 3-6 tys. zł. Dużo info jest na forum Avensis.info
Ja chcę zmienić auto właśnie że względu na rodzinę, budowę domu i długie trasy.
Kombi do 40 tys. zł
- mondeo 2.0 240KM i na LPG,
- Laguna 3 GT, 2.0 204KM - najtańsza, dobra do LPG, faworyt.
- Citroen C5 2.2hdi 200KM, lub 3.0v6 HDi,
- peugeot 508 GT 2.2 HDi
Wany
- Chrysler grand Voyager V, 3.6 280KM + LPG,
- peugeot 807, citroen C8 po 2010 2.0 HDi 160 KM, faworyt,
- Dodge Journey/ Fiat freemont 3.6 280 KM.
znachor79
Nowicjusz
 
Posty: 37

04 Lip 2021, 18:10

Co do ilości miejsca, nie jest źle, ale 2 foteliki jak umieścisz to ze 20 cm zostaje na środku. Tyle co ma podłokietnik. Myślę że dziecko 15 letnie się zmieści, ale teściowa raczej nie . Taka konfiguracja to tylko w wanach.

Żona ma za bardzo nie narzekać, przynajmniej przez najbliższy rok ;)

Co do serwisowania skrzyni. Toyota nie przewidywała wymiary oleju w skrzyni, to nie dziwota że skrzynie padały po 200 tys. km. Ja pojechałem do serwisu skrzyń biegów przy 80 tkm i wymienili olej za 800zl, ale w Człuchowie jest specjalistą, który nie dość że jest fachowcem od tych skrzyń, to jeszcze bierze za to 600 zł. Olej się wymienia co około 60-80 tys. km. Jak kupujesz auto z przebiegiem około 200 tys. i olej nie był wymieniany, to czerwona lampka. Warto pojechać do takiego serwisu żeby ocenili skrzynię. Remont to około 3-6 tys. zł. Dużo info jest na forum Avensis.info


Dziś oglądałem auto z tego linku:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Auto w środku zadbane, na karoserii standardowo ślady użytkowania. Przebieg prawie 80 k km i olej nie był wymieniany, więc po zakupie będę musiał wziąć się za to. Przed ostateczną decyzją wybiorę się jeszcze do ASO na sprawdzenie stanu samochodu.
Ludvic
Nowicjusz
 
Posty: 26