Toyota Corolla E12 2004

21 Wrz 2017, 19:39

Witam mam pytanie odnośnie radia do Toyoty Corolli E12 rocznik 2004. Chciał bym zakupić nowe radio mianowicie " VORDON HT-869BT"

-Opłaca się zakupywać to Corolli nowe radio czy pozostać przy obecnym fabrycznym ?

-Ile kosztuje u elektryka/mechanika montaż radia ?

-Czy będę miał w wyżej wymienionym radiu dane odnośnie spalania ?

Może macie inne godne polecenia radia do Toyoty najbardziej mi zależy na wejściu aux i żeby nie stracić tych danych o spalaniu.
kubaniczk
Nowicjusz
 
Posty: 4
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Toyota Corolla E12
Rok produkcji: 2004

21 Wrz 2017, 21:31

No niestety takie radio nie będzie kompatybilne z resztą urządzeń takich jak wyświetlacz czy kierownica
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

11 Cze 2018, 17:51

Ja do mojej corollki zakupilem JVC KW R520, które ma możliwość podłączenia fabrycznego sterowania (ktorego nie podłączylem jeszcze)
moim zdaniem warto wymienic, usb/sd jak lubisz sluchac swojej muzyki a nie to co leci w radiu, montaz prosty mozna samemu jak sie kupi radio z kabelkami (przejsciowkami) z toyotowych na hmm... standardowe gniazda uniwersalnych radioodtwarzaczy wiec kosztu montarzu nie ma (na youtube mozna znalezc tutoriale do wymiany).
Info odnosnie spalania nie bedzie gdzyz nie da rady do uniwersalnych podlaczyc komputera. mozna sie bawic i do schowka zamontowac radio na usb+antena+glosniki itp, a kompa miec podlaczonego do oryginalnego radia ktore nie bedzie gralo tylko wyswietlalo spalanie ale nie widze sensu w tym bo mozna sobie co tankowanie przeliczac ile pali.

Ja jestem zadowolony z wymiany oryginalnego mimo braku sterowania z kierownicy i spalania
Bornis
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 2011
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Toyota Corolla E12
Silnik: 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

13 Cze 2018, 19:43

Kupiłem sobie transmiter za 100 zł ogólnie lepsze rozwiązanie, bo tańsze od radia. Niestety nie nacieszyłem się nim, bo po pierwszym dni, skończył żywot w gnieździe zapalniczki na słońcu :lol: ale dziękuje za porady :)
kubaniczk
Nowicjusz
 
Posty: 4
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Toyota Corolla E12
Rok produkcji: 2004

17 Cze 2018, 16:31

Transmiter dobre rozwiązanie. Tańsze ale gorsza jakość odtwarzanej muzyki i jadąc przez Polskę trzeba zmieniać częstotliwość.
Bornis
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 2011
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Toyota Corolla E12
Silnik: 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

28 Cze 2018, 12:31

Bornis napisał(a): Tańsze ale gorsza jakość odtwarzanej muzyki
To fakt ale można tak ustawić że przy normalnym słuchaniu nie będziemy w stanie wychwycić różnicy. Oczywiście wiele zależy od samego transmitera :)
Bornis napisał(a):jadąc przez Polskę trzeba zmieniać częstotliwość
Nie koniecznie ponieważ można wybrać częstotliwość taką która praktycznie w całej Polsce sprawdzi się i nie trzeba będzie kombinować z przestawianiem podczas jazdy.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999