Toyota rav4 2gen 2001 2.0 nie trzyma seryjnej mocy

05 Lut 2021, 23:25

Witam, posiadam Toyotę Rav4 2001 4x4 z silnikiem benzynowym 2.0
Seryjnie powinno być 150hp i 9sekund do 100km/h
Odpaliłem carscanner na obd2 i tam jest prymitywne pokazywanie mocy i pokazało ok. 110hp co by się zgadzało bo nie mogę zejść poniżej 12sekund do 100km/h.

Podejrzewam kilka rzeczy.

Na OBD czujnik TPS przy maksymalnym wciśniętym gazie podczas jazdy pokazuje 78%. Wydaje mi się że powinno być 100%

Druga podejrzliwa rzecz to katalizator. Kiedyś wyskoczył kilka razy błąd sondy lambda i w serwisie też mówili że katalizator do wymiany.
Mógł się on po prostu zapchać ?
Wasacz5000
Obserwowany
 
Posty: 1

06 Lut 2021, 09:41

Wasacz5000 napisał(a):Odpaliłem carscanner na obd2

To jest dobre do kasowania błędów. I tylko do kasowania błędów. Czym takim nawet nie powinno się sprawdzać napięcia akumulatora czy ładowania. Jak chcesz mieć pewność pomiarów, to zrób je porządnie i konkretnym sprzętem. Bo w obecnej chwili naprawdę nie ma sensu szukania dziury w całym.
Oczywiście na pewno nie będziesz miał tych 150hp. Licz się z tym, że to RAV4 4x4 i ma 20 lat....
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Maksymalna sprawność i osiągi w hybrydowym BMW 3
    Całkowicie elektryczny tryb jazdy dostępny do prędkości 75 km/h. Tryb jazdy wybiegiem z wyłączonym silnikiem spalinowym może być aktywowany do prędkości 160 km/h. Funkcja start-stop w wersji hybrydowej, przy klimatyzacji ...