Toyota Starlet 1.3i 95r. Problem z korozją podwozia

26 Sie 2012, 10:18

Witam. Mam problem z korozją podwozia. Auto stało w garażu przez 2 lata prawie nie jeżdżone i przez to tak skorodowało. Teraz wziąłem się za nie i chcę je wyszykować ale nie wiem co zrobić z tą rdza . Co robić? :?:
goldstar13
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Toyota Starlet 1.3i 1995r

26 Sie 2012, 15:31

Dobrze wymyj spód pod mocnym ciśnieniem ,potem, gdy wyschnie ,zastosuj Kortanin F,kupisz 5 l za ok. 55 zł.Jeśli nie masz kompresora wystarczy cisnieniowy pojemnik z pompką do kupienia w ogrodniczym i heja po spodzie,czekasz aż wyschnie i znowu heja,spód zrobi się czarny ,szklisty.Poczekasz kilka dni, i na to pryskasz specjalny środek do konserwacji dostępny za ok.80 zł(5 l) z pistoletem wkręcanym do pojemników będących pod ciśnieniem(widziałem to na Allegro) ,a potem podchodzisz do auta,wyciągasz dłoń i rdzy pokazujesz serdeczny palec.Jeśli zastosujesz tylko Kortanin,to on chroni przez rok,baranek za to, będzie chronił skuteczniej i dłużej.Kortanin możesz stosować do profili zamknietych,jest to środek,który zawiera odrdzewiacz i związek reagujący z rdzą w taki sposób,że ruda zostaje ufarbowana na czarno,i już nic sie nie rozwija,ba ,sama zaczyna chronić przed korozją.Kortanin ,to pełna rewelka,stosuję,to wiem!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

27 Sie 2012, 16:45

Ale to tylko powierzchownie zrobie tym.. a w zakamarkach ? . Czeka mnie rozkręcanie chyba.
goldstar13
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Toyota Starlet 1.3i 1995r

31 Sie 2012, 22:33

Na zakamarki jest jeszcze lepszy!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)