Toyota Yaris III Hybrid - buczenie

25 Gru 2023, 22:21

Dzień dobry.
Mam do Was pytanie dotyczące dźwięków wydobywających się z okolic silnika. Do rzeczy.
Toyota Yaris Hybrid III, rocznik 2018. Od kilku tygodni mam problem. Pulsacyjne buczenie w trakcie jazdy przy prędkościach: 40, 60, 80, 120 kmh. Buczenie ma miejsce zarówno podczas przyspieszania i przechodzenia przez podane prędkości jak i utrzymywania tych prędkości oraz jazdy z rozbiegu (bez użycia gazu). Buczenie ma miejsce również wtedy, kiedy jadę na samym silniku elektrycznym (dot. Prędkości 40 i 60). Nie mam za bardzo pomysłu co to może być. Opony letnie buczy, zimowe jak teraz-buczy. Silnik zimny/ciepły-buczy.
Jak przejdzie się przez te prędkości to elegancko dźwięk jak zwykle. Przebieg pojazdu to niecałe 59 000 km.
Skrzynia biegów bezstopniowa E-CVT.
Macie jakieś pomysły? Z góry dziękuję za pomoc. ;)
Kacperekol
Obserwowany

27 Gru 2023, 13:01

Wiesz co dziwna sytuacja i na pewno nie dotyczy silnika benzynowego bo tak wynika z Twojego opisu. Proponuję Ci wyłączyć wszystkie dodatkowe odbiorniki prądu w tym klimatyzację i wtedy sprawdzić czy buczenie dalej występuje. Dodatkowo sprawdź czy problem występuje w trybie EKO i SPORT bo w EV chyba nie dasz rady ponieważ on jest tylko do 30km/h jak dobrze pamiętam.
Rokiko
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 35

27 Gru 2023, 14:04

Dziękuję za odpowiedź. ;)
Oj szukałem odpowiedzi również w ten sposób. Właśnie dziwne jest to, że zarówno na jeździe (wyłącznie) z użyciem silnika elektrycznego jak i na pozostałych kombinacjach jest to samo. Inne odbiorniki jak wentylacja/klimatyzacja (już nie mówię o jakimś radiu) wyłączone i to samo. :/
Kacperekol
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Elektryfikacja według Toyoty
    Toyota pracuje nad zelektryfikowanymi samochodami od 25 lat. Pierwszym efektem tych prac była hybrydowa Toyota Prius, która trafiła do seryjnej produkcji 22 lata temu. Japończycy zajmowali się samochodami elektrycznymi, ...