Toyota Yaris III Hybrid - buczenie

25 Gru 2023, 21:21

Dzień dobry.
Mam do Was pytanie dotyczące dźwięków wydobywających się z okolic silnika. Do rzeczy.
Toyota Yaris Hybrid III, rocznik 2018. Od kilku tygodni mam problem. Pulsacyjne buczenie w trakcie jazdy przy prędkościach: 40, 60, 80, 120 kmh. Buczenie ma miejsce zarówno podczas przyspieszania i przechodzenia przez podane prędkości jak i utrzymywania tych prędkości oraz jazdy z rozbiegu (bez użycia gazu). Buczenie ma miejsce również wtedy, kiedy jadę na samym silniku elektrycznym (dot. Prędkości 40 i 60). Nie mam za bardzo pomysłu co to może być. Opony letnie buczy, zimowe jak teraz-buczy. Silnik zimny/ciepły-buczy.
Jak przejdzie się przez te prędkości to elegancko dźwięk jak zwykle. Przebieg pojazdu to niecałe 59 000 km.
Skrzynia biegów bezstopniowa E-CVT.
Macie jakieś pomysły? Z góry dziękuję za pomoc. ;)
Kacperekol
Obserwowany
 
Posty: 2

27 Gru 2023, 12:01

Wiesz co dziwna sytuacja i na pewno nie dotyczy silnika benzynowego bo tak wynika z Twojego opisu. Proponuję Ci wyłączyć wszystkie dodatkowe odbiorniki prądu w tym klimatyzację i wtedy sprawdzić czy buczenie dalej występuje. Dodatkowo sprawdź czy problem występuje w trybie EKO i SPORT bo w EV chyba nie dasz rady ponieważ on jest tylko do 30km/h jak dobrze pamiętam.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

27 Gru 2023, 13:04

Dziękuję za odpowiedź. ;)
Oj szukałem odpowiedzi również w ten sposób. Właśnie dziwne jest to, że zarówno na jeździe (wyłącznie) z użyciem silnika elektrycznego jak i na pozostałych kombinacjach jest to samo. Inne odbiorniki jak wentylacja/klimatyzacja (już nie mówię o jakimś radiu) wyłączone i to samo. :/
Kacperekol
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pracownik w samochodzie
    Eksperci szacują, że nawet 40% ofiar wypadków drogowych w Unii Europejskiej to osoby, które zginęły w zdarzeniach związanych z pracą(1). Na niebezpieczeństwo narażeni są nie tylko kierowcy zawodowi, lecz także ...