Trasa Kraków-Zakopane-kiedy mały ruch

08 Kwi 2019, 14:47

Witam, w środę przed Bożym Ciałem zamierzam jechać z Warszawy do Zakopanego. Chciałbym zapytać o której mniej-więcej zaczyna się "kocioł" na "zakopiance" (za Krakowem). Czy jakby mi się udało pojawić tam 6-7.00 rano to przejadę sprawnie czy lepiej być trochę lub znacznie wcześniej?

Z góry dziękuję za porady.
Tomasz91
Nowicjusz
 
Posty: 10

08 Kwi 2019, 15:08

taquito
Początkujący
 
Posty: 206
Zdjęcia: 13
Miejscowość: Bytom
Prawo jazdy: 07 02 2012
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Alfa Romeo Giulietta
Silnik: 1.4 TB 170KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

08 Kwi 2019, 17:21

Tomasz91 napisał(a):Czy jakby mi się udało pojawić tam 6-7.00 rano to przejadę sprawnie czy lepiej być trochę lub znacznie wcześniej?
Myślę, że jak miniesz Kraków o rano to dalej sprawnie pojedziesz. Ostatnio znajoma jechała i była w Zakopanem o 8.15, powiedziała mi że całkiem sprawnie udało jej się przejechać całą trasę.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

10 Kwi 2019, 08:34

O 6 w Krk zaczyna się robić ruch. Ale tak o 5 - 5:30 jest jeszcze w miarę spoko. Zależy z której części Krk będziesz wyjeżdżał i przez jakie dzielnice musisz przejechać, żeby dojechać do Zakopianki. Potem w tych godzinach masz spokój aż do Zakopca. Będąc w samym Zakopcu koło 8 - 8:30 też nie powinno jeszcze się zatwardzać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Kwi 2019, 09:02

Będę jechał "siódemka" z Warszawy. I tutaj mam kolejne pytanie: którędy kierują na Zakopane? W lewo przez DK79 i później S7 i A4 czy w prawo przez DK7 i A4? Którędy jest lepiej pojechać?
Tomasz91
Nowicjusz
 
Posty: 10

10 Kwi 2019, 09:12

Wydaje mi się, że lepiej jechać w lewo. W prawo jak pojedziesz, to na Bronowicach się może korkować, bo ludziska do pracy się zjeżdżają od strony Balic. Aczkolwiek będziesz jechał wcześnie rano przez Krk, więc nie powinno teoretycznie być problemu. Ja bym obrał poprostu krótszą drogę i tyle.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co daje aktywny mechanizm różnicowy?
    Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo ...
    Wyższy poziom bezpieczeństwa - Dacia Duster
    Duster jest wyposażony w szereg systemów, które przyczyniają się do lepszej ochrony pasażerów. Samochód ma wzmocnioną konstrukcję: nowe podłużnice o większej grubości (+0,2 mm) wykonane ze stali ...