Trasa Szczecin-Łódź

Trasa Szczecin-Łódź

17 Maj 2009, 10:05

Witam,
Zamierzam za kilka dni jechać ze Szczecina do Łodzi autem. Pierwszy raz jadę tak daleko i trochę się martwię, gdyż póki co nadal mieszkam z rodzicami i pożyczam od nich auto. Nie wiedzą, że jadę do Łodzi i nie mogą się dowiedzieć.

Trasę zaplanowałem tak, że najpierw dostanę się do Gorzowa Wlk. a później wjadę na na autostradę A2.

Najbardziej martwi mnie ewentualna kolizja drogowa - miałem już dwie (nie z mojej winy - raz facet wjechał mi w tyłek na oblodzonej drodze; drugi raz ktoś mi przerysował auto przy wycofywaniu). Wiem, że w tej sytuacji będę musiał spisać oświadczenie ze sprawcą kolizji. Problemem jest fakt, że na 100% dowiedzą się o tym rodzice - albo będę im musiał powiedzieć o tym, albo sami zobaczą uszkodzenia. A wtedy będzie dym.

Macie może dla mnie jakieś rady, przestrogi lub coś takiego?

Dziękuję i pozdrawiam.
Martinoff
Nowicjusz

Miejscowość: Szczecin

17 Maj 2009, 10:15

ja bym ci dobrze radzil rodzice jak niewiedza to lepiej nie pakuj sie w taki dym,za duze ryzyko
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

17 Maj 2009, 19:52

No dokładnie, jak już to powiedz rodzicom. Może akurat Ci pozwolą :wink: Bo jeżeli czasami coś się stanie to prędzej czy później się na bank dowiedzą, a wtedy może być z Tobą cieńko.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to znaczy, że jedziesz zbyt wolno.
Quba
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Nowy Tomyśl
Prawo jazdy od: 01 10 2006
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Marea Weekend
Silnik: 1.9 JTD 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Lepiej się zastanów

18 Maj 2009, 16:37

Wypadki się zdarzaja, więc może lepiej nie ryzykować i nie kombinować w taki sposób?
Równie dobrze może się zdarzyć wypadek nie z Twojej winy jak i z Twojej (nawet najlepszym się zdarza), a wtedy będziesz miał podwójne problemy.

Lepiej załatw sprawę z rodzina niż masz cały wyjazd się martwić, że coś się wydarzy. Poza tym nie zauważa dodatkowych kilometrów przejechanych na liczniku w aucie ?

pozdrawiam
Pyciek
Ostatnio edytowany przez pycio13, 18 Maj 2009, 22:46, edytowano w sumie 1 raz
pycio13
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

21 Maj 2009, 13:35

Raz się żyje. :twisted:
Adrenaliny trochę nikomu nie zaszkodziło :mrgreen:
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW M1 Hommage 2008 BMW M1 Hommage 2008
    Koncept zbudowany w celu uczczenia dwóch protoplastów: BMW M1 (1978) oraz BMW Turbo (1972). BMW M1 Hommage potwierdza zatem przywiązanie marki do historii i demonstruje sposób, w jaki dziedzictwo BMW ...
    Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły
    Zmiana pory roku wymaga od kierowców dostosowania do nowych warunków jazdy. Wyzwania dla prowadzących auta związane z jesienią to m.in. liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły. Pamiętajmy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Jaguar
      MINI Clubman Bond Street, tył