Tuba aktywna świeci a nie działa

28 Lut 2020, 16:00

Tuba voice kraft radio JVC nie znam modeli ale załączam schemat jak to wygląda w załączniku i z linku: https://imgur.com/a/0cxCH2Z
tuba odpala się z włączeniem radia czyli tak jak ma być... szkoda że nie gra jak włączam w radiu aux podłączam telka i puszczam nutke. POMOCY i pozdrooo
Martwiczek
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 0

29 Lut 2020, 14:32

Martwiczek napisał(a):szkoda że nie gra jak włączam w radiu aux podłączam telka i puszczam nutke
No a jak włączysz radio też nie gra? Skąd wiesz że tuba odpala?
Podaj stałe napięcie na REM i zobacz czy wtedy zagra.

Problem może być w radiu jak i w tubie. Należałoby sprawdzić czy jak podłączysz pod tubę inne źródło dźwięku pod kanały L i R czy będzie grała.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

29 Lut 2020, 14:42

Dużo się zmieniło od momentu napisania postu(sprawdzałem tube w domu na kompie, gra elegancko), ogólnie dotarłem do momentu w którym wiem że albo mam uszkodzonego cincha albo wejście na cincha w radiu, musze podłączyć zestaw do samochodu ojca i wtedy będę wiedział czy to radio czy kabel, dzięki za opowiedź :D
Martwiczek
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 0

04 Mar 2020, 13:45

Martwiczek napisał(a):musze podłączyć zestaw do samochodu ojca i wtedy będę wiedział czy to radio czy kabel
Kabel możesz przemierzyć bez podłączania i będziesz wiedział czy jest dobry. Ja obstawiam problem z wyjściem w radiu samochodowym.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Stacja tankowania wodoru w Belgii
    Belgia dołączyła do stale rozrastającej się europejskiej sieci stacji tankowania wodoru. Pierwsza publiczna stacja została uruchomiona na terenie Toyota Motor Europe w Zaventem pod Brukselą. To wydarzenie otwiera Toyocie ...