Skrzynia aktywna nie gra przy odpalonym silniku

02 Mar 2023, 21:20

Witam , mam mały problem ze skrzynią aktywną Pioneer TS-WX300A. Na wyłączonym silniku lub zapłonie dobrze gra , problem zaczyna się gdy przekręcę kluczyk i odpalę samochód świeci się niebieska dioda power i cisza.
jars47
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Seat Leon 1
Silnik: 1.9 TDI 130KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

03 Mar 2023, 09:00

Dioda to jedno ale sprawdź na kablach od zasilania czy jest napięcie i jakie. Jaka jest różnica między napięciem przy wyłączonym silniku i przy włączonym.

Sprawdź też masę czy jest ona dobrze podłączona. Słaba masa może być również tu problemem (choć to rzadko się zdarza). Generalnie najlepiej jak masz masę z ujemnego bieguna akumulatora podciągniętą lub gdzieś pobraną z nadwozia w dobrym masowo miejscu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

03 Mar 2023, 15:46

Pytanie też, jak ta skrzynia jest podłączona - bo powinna być podłączona przewodami wprost z akumulatora z bezpiecznikiem na przewodzie plusowym przy aku. Należy też pamiętać o grubości przewodów zasilających, które podaje producent - przy mniejszym przekroju przewodu, może się okazać, że jest za mało prądu ( nie mylić z napięciem ).
Następna sprawa - wzmacniacz jest podłączony z radia, czy z głośników? No i skąd jest podłączony przewód sterujący wzmacniaczem?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Mar 2023, 17:02

Mam podłączony przewód plusowy tak jak mówisz z akumulatora z bezpiecznikiem.Jeśli chodzi o grubość przewodów założyłem takie przewody jakie były w zestawie z skrzynią.Remote mam do radia i chinche jakies chińskie też do radia Pioneer
jars47
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Seat Leon 1
Silnik: 1.9 TDI 130KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

03 Mar 2023, 17:22

jars47 napisał(a):Mam podłączony przewód plusowy tak jak mówisz z akumulatora z bezpiecznikiem.Jeśli chodzi o grubość przewodów założyłem takie przewody jakie były w zestawie z skrzynią
Masa też jest z akumulatora?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

03 Mar 2023, 17:31

Mase mam podpiętą w mocowaniu tylnego pasa z tego względu ze dostałem krótki kabel minusowy w zestawie
jars47
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Seat Leon 1
Silnik: 1.9 TDI 130KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

03 Mar 2023, 18:38

jars47 napisał(a):Mam podłączony przewód plusowy tak jak mówisz z akumulatora z bezpiecznikiem.Jeśli chodzi o grubość przewodów założyłem takie przewody jakie były w zestawie z skrzynią.

Więc tu powinno być ok. Masa jak jest dobrze podłączona to też powinno być ok, aczkolwiek lepiej by było mieć ja podłączoną prosto z aku jednak.
Pytanie czy ta masa jest "pełna", ale to można sprawdzić miernikiem - zerknij, czy na wejściu zasilania do skrzyni masz takie samo napięcie jak na aku.
jars47 napisał(a):Remote mam do radia i chinche jakies chińskie też do radia Pioneer

No i teraz pytanie, czy na tym remote przy skrzyni pojawia się "sygnał" do uruchomienia wzmacniacza jak włączysz zapłon.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Mar 2023, 20:42

A nie gra tylko skrzynia czy reszta głośników też nie?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Mar 2023, 01:50

Nie gra tylko skrzynia na włączonym silniku jak wyłączę silnik po 5-10 sekundach załącza się skrzynia i normalnie gra więc mi się wydaje że nie może to być masa No bo jednak gra bardzo dobrze na wył silniku
jars47
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Seat Leon 1
Silnik: 1.9 TDI 130KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

04 Mar 2023, 15:22

Ja bym zaczął od sprawdzenia napięć na kablach zasilających skrzynię przy wyłączonym silniku i przy włączonym. Jakie będą tam różnice. Druga sprawa pociągnął bym tymczasową masę (odłączając ta co jest teraz pod mocowaniem pasa) pod ujemny biegun akumulatora i zobaczył czy to coś zmieni.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34