Turbo BMW E39 - trzask i spadek mocy, odgłos jak traktora

20 Cze 2021, 17:03

Witam , dziś przydarzyła mi się taka sytuacja . Wracając z trasy ok 200 km po wyjeździe ze świateł i dodaniu gazu na maksa usłyszałem trzask totalny spadek mocy gdzie auto zaczęło się toczyć i po dodaniu gazu przyspieszało jak traktor . Zaczął lecieć bardzo siwy dym z rury wydechowej oraz było słuchać jakieś trzeszczenie spod maski . Po zatrzymaniu wyłączyłem silnik i po paru minutach uruchomiłem ponownie o oraz kolejny zaczął bardzo kopcić na siwo oraz nie miał mocy i znów pojawiło się trzeszczenie . Za pare minut uruchomiłem po raz kolejny . Za trzecim razem samochód nie reagował w żaden sposób na przekręcenie kluczyka rozrusznik bez żadnej reakcji i to zmartwiło mnie najbardziej . Stawiam ze jest to awaria turbo ale czy ktoś mógłby wytłumaczyć czemu odpalił pare razy a później zero reakcji ? Model auto to bmw e39 2.5 d z chipem . Z góry dzięki za odpowiedzi
Wiciuuu
Obserwowany
 
Posty: 1
  • 21 Cze 2021, 10:43

    Wiciuuu napisał(a):Za trzecim razem samochód nie reagował w żaden sposób na przekręcenie kluczyka rozrusznik bez żadnej reakcji i to zmartwiło mnie najbardziej
    Nic nawet kontrolki się nie zapalały?

    Zajrzałeś pod maskę jak się zatrzymałeś czy były tam widoczne jakieś ślady awarii która Ci się przytrafiła?
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    22 Cze 2021, 09:24

    Olej z turbiny dostaje się do dolotu. Stąd ten siwy dym. Ewentualnie turbo puściło olej do wydechu, czego powodem może być zapchana odma. Natomiast odgłosy mogą nie wróżyć nic dobrego. Nie dobrze, że próbowałeś kręcić silnikiem. Opiłki mogły dostać się do komory spalania, a wtedy byłoby niewesoło.
    Zajrzyj pod maskę co tam się stało.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000