Twardy orzech do zgryzienia czyli auto do 17tys.

Twardy orzech do zgryzienia czyli auto do 17tys.

09 Kwi 2010, 19:31

Siema. Szukam auta do ceny 17tys. + ewentualne opłaty.

do tej pory jeździłem (i jeżdżę) audi a4 1.8 z 1996roku - Super auto polecam każdemu, ale niestety mój egz. ma niedzieloną tylną kanapę co jest mi tak bardzo potrzebne.

Moje wymagania: sedan (ew. liftback), klimatyzacja (najlepiej climatronic), pełna elektryka, oczywiście wspomaganie, kilka jaśków, KONIECZNIE DIESEL (2.0, 1.9)(TDI,TDDI i inne) Z bajerów:podłokietnik (najlepiej 2 - z przodu i z tyłu), jakaś skóra albo półskóra.

mam 19lat ale nie patrzcie na wiek - moje pierwsze auto to a4 i przysięgam, że nigdzie nie jest obite.

myślałem o:
*Ford mondeo - super wygląda, fajnie się jeździ, ale na razie mało o nim wiem (prosiłbym o pełniejszą charakterystykę - jak silniki TDDI TDCI, jakie spalanie, jak z mechaniką, jak z blachą, w jakich cenach części - dosłownie wszystko !
* kolejne audi a4 1.9TDI 110KM - przyzwyczajenie do marki (?)
* peugeot 307 2.0 HDI lub 1.6 HDI - nie jestem rajdowcem, jeżdżę gł. po mieście, jeśli w trasę to około 500km w jedną stronę także ma być ekonomicznie, a nie szybko ! (do 180na budziku starczy hehe)

moje zastrzeżenia..
japońce raczej odpadają - jak się zaczynają sypać to już na maxa, części drogie, a ja nie mam na to kasy (patrz wiek.)
szwedzi robią ładne auta, ale te po 2005roku, a budżet mi na taki nie pozwala.
niemcy robią na mnie duże wrażenie :) - VW, Audi, opel (mniejsze!)

bardzo proszę o wskazanie jakiegoś faworyta z mojej ruchomej listy, krótką charakterystykę każdego z w/w aut, ceny oraz jakieś swoje propozycje dla mnie, również z kilkoma plusami i minusami.

Temat wyczerpujący, także proszę o naprawdę sensowne składne wypowiedzi, nie brzdęki w klawiaturę :)

pozdrawiam, szerokości !
pjngwjn
Początkujący

Miejscowość: Łódź

Re: Twardy orzech do zgryzienia czyli auto do 17tys.

10 Kwi 2010, 14:36

kup sobie na allegro dzieloną kanapę jak Ci audi odpowiada
kla
Nowicjusz

Miejscowość: Lublin

10 Kwi 2010, 14:56

jak można mieć przyzwyczajenie do marki w wieku 19 lat?(chyba że chodzi o auto taty)!
kris7777
Początkujący

Miejscowość: śląsk

10 Kwi 2010, 17:53

przez niecały rok zdążyłem zrobić prawie 20tysięcy km. Łącznie przesiedziałem w tym samochodzie jakieś 3miesiące, jeździłem różnymi drogami, a ten samochód nigdy mnie nie zawiódł.
Jest poprostu za stary, a opcja kupna dzielonej kanapy nie wchodzi w grę.

Tak kolego, w wieku 19lat można się przyzwyczaić do marki, jeśli tego nie pojmujesz to już Twój problem i wiesz? - zostawię Cię z nim.

W dodatku w 100% uważam, że jest to najlepszy samochód dla początkującego, ROZSĄDNEGO kierowcy !

Moje pytania, prośby są aktualne !

Miejscowość: Łódź
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Rozwój technologii TNGA - nowe silniki, przekładnie i napędy hybrydowe Rozwój technologii TNGA - nowe silniki, przekładnie i napędy hybrydowe
    Toyota wprowadzi na rynek nowe silniki, przekładnie i udoskonalone napędy hybrydowe, opracowane w technologii Toyota New Global Architecture, które zapewnią większą moc, wyraźnie lepsze osiągi i dynamikę jednostek ...
    System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi
    System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi Motors Corporation, stanowiący wyposażenie nowej generacji modelu Outlander, która zadebiutowała w Europie kilka miesięcy temu, otrzymał wyróżnienie Euro ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009