Ubezpieczenie i rejestracja samochodu w Niemczech

12 Lip 2008, 09:41

Interesuje mnie taka rzecz jak to jest z rejestracja samochodu w Niemczech. Np.mój znajomy chce kupić nowe Mondeo w salonie w Berlinie zarejestrować je i ubezpieczyć ale jeździć nim po Polsce bez płacenia opłaty recycligowej i akcyzy. Czy jest to w ogóle możliwe i jak się o czegoś takiego zabrać?? Czy cały czas będzie musiał się poruszać na tablicach wyjazdowych. Ma on Polskie obywatelstwo i pracuje w Polsce. Czy mozna go bedzie później na obcej rejestracji ubezpieczyć w Polsce??
astro007
Aktywny
 
Posty: 253

12 Lip 2008, 11:43

astro007 napisał(a):Interesuje mnie taka rzecz jak to jest z rejestracja samochodu w Niemczech. Np.mój znajomy chce kupić nowe Mondeo w salonie w Berlinie zarejestrować je i ubezpieczyć ale jeździć nim po Polsce bez płacenia opłaty recycligowej i akcyzy. Czy jest to w ogóle możliwe i jak się o czegoś takiego zabrać?? Czy cały czas będzie musiał się poruszać na tablicach wyjazdowych. Ma on Polskie obywatelstwo i pracuje w Polsce. Czy mozna go bedzie później na obcej rejestracji ubezpieczyć w Polsce??


Jezeli chcesz zarejestrowac auto w Niemczech musisz miec zameldowanie. Ewentualnie mozna zarejestrowac na znajomego.

Sama rejestracja z tablicami kosztuje 70 Eur. Do tego dochodzi podatek, ktorego wysokosc zalezy od poj. silnika i klasy spalin, za silnik benzynowy 1,8 Litra okolo 120 Euro na rok, za diesla ok 300 Eur !

Ubezpieczenie jest bardzo drogie - tysiac euro na rok trzeba liczyc - zalezy od znizek.


Osobiscie nie jezdzil bym po Polsce na stale na niemieckich blachach - ryzyko kradziezy auta bardzo wzrasta, a pozatym z finansowego punktu widzenia - bezsens.

podr :)
thomas83
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 18
Miejscowość: DE
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Diesle to ślepa uliczka motoryzacji w Europie
    Samochody z silnikami wysokoprężnymi nie są sposobem na skuteczną redukcję emisji spalin i gazów cieplarnianych. Z nowego raportu konsultingowej organizacji non-profit Transport & Environment (T&E) z siedzibą ...