Ubezpieczenie samochodu w Comercial Union Direct AC i OC

06 Mar 2008, 14:00

Czy ktoś ubezpieczył samochód w CU direct?? Jeśli tak to chciałbym sie zapytać czy są z nimi jakieś problemy w razie wypadku lub innej sytuacji.
Czy wypłacają należne odszkodowanie, czy warto tam ubezpieczyć samochód
KrysikTDI
Nowicjusz
 
Posty: 15

23 Cze 2008, 19:53

A ja słyszałem dodatkowo, że w przypadku przejscia do nich, przenoszą zniżki z OC na AC. Ale tylko na pierwszy rok? To prawda?
Pozdrawiam
Witek
Witek70
Nowicjusz
 
Posty: 33

24 Cze 2008, 08:36

Ogólne warunki ubezpieczeń są takie same we wszystkich firmach ubezpieczeniowych.A żeby ściągnąć klientów,proponują różne inne rzeczy.Najlepiej jak pójdziesz lub zadzwonisz do nich i osobiście zapytasz się co ci zaproponują.A jak z wypłatą odszkodowań,to narazie trudno powiedzieć,bo Direct jest stosunkowo nową firmą.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Cze 2008, 22:59

Dokładnie, CU Direct działa od listopada 2006. Ale dowiedzieć można się bezpłatnie, tak jak w wielu innych firmach, o wysokości ubezpieczenia i wariantach AC lub ASS. Istnieją firmy, głównie w większych miastach, które mają w swojej ofercie kilka towarzystw ubezpieczeniowych i większy wybór, z tego co wiem, to mają zniżki marketingowe w niektórych TU. Warto wybadać sytuację.
alvia
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6
Miejscowość: Lublin/Warszawa

27 Cze 2008, 13:52

Ja dowiadywałem się o OC u nich to za moje bravo krzykneli mi 1200zł a w PZU mam za nie całe 700zł :P Czyli jest mała różnica....
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 835
Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Scenic II ph2/Panda II/Galaxy
Silnik: 1.6/1.2/1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

23 Mar 2009, 13:12

2009-03-23 13:20, ~makler2005 napisał(a): 2009-03-23 13:20, ~makler2005 napisał(a):

CU DIRECT-AC -PRZESTRZEGAM PRZED TYM UBEZPIECZYCIELEM!!!!

Wykupiłem pakietowe ubezpieczenie/OC+AC+NNW-pakiet max/za który zapłaciłem za rok z góry.Gdy doszło do likwidacji szkody,to poczatkowo,na etapie holowania,przyjęcia pojazdu do serwisu wszystko przebiegało poprawnie,aż do momentu wyceny szkody.Wtedy rzeczoznawca terenowy,powołując się na ogólne warunki wykreślił bez powodu pompę wtryskową,która uległa awarii na wskutek zwarcia w instalacji elektrycznej podaczs kolizji(taką opinię uzyskałem od autoryzoawnego serwisi Bosch).Będąc przekonanym,że po takiej ekspertyzie,nie będzie problemu z wypłatą odszkodowania/za resztę części dokonano wypłaty-zlecenie naprawy bezgotówkowej/,otrzymałem pismo w którym CU informuje mnie,że nie wypłaci odszkodowania za awrię pompy KTÓRA ULEGŁA USZKODZENIU poprzez zwarcie w instalacji elektrycznej po kolizji,
z powodu niesprawności wynikającej z przyczyn wewnętrznych.Przyznam,że z taką bezczelnością i zakłamaniem nie spotkałem się już dawno,no może w czasach totalitaryzmu.Rozmawiałem z prawnikami i ekspertami od motoryzacji-wniosek jaki nasuwa się jest tylko jeden-CU uchyla się od swoich obowiązków statutowych i nie chce wypłacić odszkodowania działając wybitnie na szkodę klientów.PRZESTRZEGAM PRZED TĄ "FIRMĄ"
Zalety
TANIE UBEZPIECZENIE
Wady
NIEKOMPETENCJA,BRAK WOLI LIKWIDACJI SZKODY,FATALNA KOMUNIKACJA,IGNORANCJA I WRĘCZ CHAMSTWO!
1 ROK
makler2005
Nowicjusz
 
Posty: 1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najlepsza taksówka na świecie? Hybryda!
    Był czas, gdy w Polsce, Niemczech i wielu innych krajach Europy na ulicach dominowały taksówki z silnikami Diesla, a jednym z najczęściej wybieranych samochodów był Mercedes W124. Dziś taksówkarze na ...

09 Mar 2010, 16:51

mandzia99, popieram :) też mam w Axa dwa autka i nie narzekam :)
JEST:
- Renault Scenic II ph2 1.6 16V LPG 115KM 2008r
- Fiat Panda 1.2 8V LPG 60KM 2003r
- Ford Galaxy 1.9 TDI 115KM 2000r
- ZIPP VZ-2 125cm3 2015r
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 835
Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Scenic II ph2/Panda II/Galaxy
Silnik: 1.6/1.2/1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008