Ultratanie kombi

15 Lut 2020, 16:54

A4 B5 ma ten sam zawias, zresztą passat b5/b6 chyba również.

Dałeś w temacie "ultratanie" . Kwestia tego czy chcesz tanio kupić czy tanio eksploatować. Jeśli tanio kupić to kup co chcesz, może być a6, może być nawet bmw e39. Problem pojawia się kiedy trzeba coś naprawić a okazuje się, że jest to spory % wartości auta jak w przypadku tego zawiasu w audi. Podobnie zresztą może być w c5, którego wymieniłeś w pierwszym poście - zawieszenie hydro jakie tam jest to imo świetna i mega wygodna opcja jednak pojawia się duże prawdopodobieństwo, że poprzedni właściciel nie naprawiał tego tak jak powinien i może być to źródłem dodatkowych kosztów. Dodaj też grupę docelową jaką w tym kraju mają tanie auta audi/vw/bmw/mercedes - janusz albo seba jeżdżący do momentu aż coś się nie rozleci. Wiadomo, że nie jest to regułą ale na pewno łatwiej trafić zadbane volvo niż audi mimo, że audi na rynku jest o wiele więcej.

Przy stosunkowo małym budżecie warto szukać aut mniej popularnych/pożądanych marek. Dodatkowo im auto mniejsze tym zwykle mniej wyeksploatowane. Nikt nie kupował w 98r w Niemczech takie audi a6 żeby turlać się nim po mieście.

Zafira jest 2 cm dłuższa niż astra kombi
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

15 Lut 2020, 17:08

Długość to nie problem - bardziej mi o szerokość chodzi.
viriacci
Nowicjusz
 
Posty: 12
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

15 Lut 2020, 17:50

Invi napisał(a):świetna i mega wygodna opcja
no trochę bym się posprzeczał ale nie będę, kiedyś będziesz miał okazję pojezdzić to zrozumiesz :wink:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

15 Lut 2020, 21:57

Jak to jest z dieslem w takich autach? Ojciec mówił mi, żeby wybrać benzynę bo to bezpieczniejsza opcja przy takim roczniku.
viriacci
Nowicjusz
 
Posty: 12
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

16 Lut 2020, 08:48

viriacci napisał(a):Jak to jest z dieslem w takich autach? Ojciec mówił mi, żeby wybrać benzynę bo to bezpieczniejsza opcja przy takim roczniku.


Regeneracja turbo, wymiana dwumasy, regeneracja/wymiana popmpy/wtrysków.
Każda z tych napraw będzie kosztowała 1500 w górę a nie są to "awarie" a tematy wynikające z eksploatacji i części, które po prostu się zużywają. Kupując starego diesla, który swoje 500kkm już przejechał musisz liczyć się z tym, że coś może się sypnąć (oczywiście nie musi).

W prostym benzyniaku jest to prostu mniej elementów, które mogą generować duże koszty. Biorąc pod uwagę wyeksploatowanie auta po kilkunastu latach wybór benzyniaka jest po prostu bezpieczniejszy dla portfela.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

16 Lut 2020, 10:29

Takie coś byłoby okej?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
viriacci
Nowicjusz
 
Posty: 12
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

17 Lut 2020, 16:46

Oba od handlarzy ale wyglądają ok,facet od Scenica chyba nimi handluje bo na jednym zdjęciu widać innego Scenica na placu i w innym ogłoszeniu ma też wystawionego Scenica.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012