Urzad Miasta kieruje mnie na dodatkowe badania technicze ???

03 Lip 2008, 18:46

Witam wszystkich,

Jestem tu po raz pierwszy. I chcialbym sie zapytac czy ktos sie juz spotkał z podobnym działaniem urzedu miejskiego. Dopiero co zakupilem sobie samochodzik z Niemiec Golfa 3 1.8, wiec mialem spacer przez Urzad Skarbowy i Celny, ktory mimo wszystko szybko mi poszedl ... nastepny krok to był Urząd Miasta. Dostarczylem wszystkie dokumenty, a pani w okienku z pytaniem gdzie mam badanie techniczne samochodu z uwzglednieniem SILNIKA. Poniewaz na umowie kupna byl odnosnik iz auto zostalo zakupione z uszkodzonym silnikiem.

Takie badanie zrobilem w stacji kontroli pojazdow pod Wroclawiem po wjezdzie do kraju i to bylo wszystko. Zostalem skierowany na dodatkowe badania techniczne pojazdu bo urzedniczka odwolala sie do Dz. U. Nr 108 z 2005 r poz. 908 by jak cytuje:

8. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 2 i 3, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega również pojazd:

1) skierowany przez organ kontroli ruchu drogowego lub starostę w razie uzasadnionego przypuszczenia, że:

a) zagraża bezpieczeństwu ruchu,

b) narusza wymagania ochrony środowiska,

c) uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeżeniem pkt 4;

1a) skierowany przez starostę w celu ustalenia danych pojazdu niezbędnych do jego rejestracji;

(...)

4) w którym została dokonana naprawa wynikająca ze zdarzenia powodującego odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia określonego w grupie 3 i 10 działu II załącznika do ustawy o działalności ubezpieczeniowej na kwotę przekraczającą 2 000 zł;

5) sprowadzony z zagranicy i noszący ślady uszkodzeń lub którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogących stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego;

6) dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 oraz z 2005 r. Nr 14, poz. 113 i Nr 90, poz. 756).

Powolala sie na punkt 5. "stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu" Czy w takim razie SILNIK jest elementem nosnym konstrukcji pojazdu ???

Bylbym wdzieczny za odpowiedz. Albo jakies nakierowanie.
tommydi
Nowicjusz
 
Posty: 1

03 Lip 2008, 21:24

Silnik od jakiegos czasu jest czescia ruchoma i nie ma on znaczenia ani to czy jest caly czy uszkodzony i czy wogole jest. nawet podczas badania diagnosta nie sprawdza silnika !! Tylko w momencie jak sie zmienia pojemnosc to trzeba pokazac badanie.
kropka1
Początkujący
 
Posty: 73