Usunięcie naklejek/kleju z karoserii

27 Kwi 2015, 09:17

Cześć wszystkim.

Bardzo okazyjnie kupiłem auto po firmie i jak to bywa z autami firmowymi było ono przez jakiś czas oklejone logotypami firmowymi. Oczywiście przed zakupem naklejki zostały usunięte, ale w niektórych miejscach zostały po nich ślady. I tak na klapie bagażnika (fiesta mk7) widzę kontury literek, a na drzwiach kierowcy przyczepia mi się kurz jak od linijki (domyślam się, że do miejsca w którym była naklejka o takim kształcie).

I teraz pytanie: jak się pozbyć tych pozostałości tak aby nie uszkodzić powłoki lakierniczej? Rozpuszczalnik lakowy będzie ok? Jest jakiś lepszy środek?
Artur4Life
Nowicjusz
 
Posty: 14
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Ford Fiesta MK7
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

27 Kwi 2015, 09:30

Pasta do usuwania rys K2 - myślę, że pomoże - ja na swoim Jeepie usuwałem nią właśnie pozostałości po naklejkach rajdowych.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Kwi 2015, 12:58

Dzięki za sugestię. Może ktoś jeszcze miał doświadczenie z naklejkami na karoserii i ich usuwaniem?
Artur4Life
Nowicjusz
 
Posty: 14
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Ford Fiesta MK7
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Fotel Alpine
    Legendarna zwinność Alpine wynika z niewielkiej masy auta. Nasi inżynierowie zastosowali tę zasadę przy projektowaniu fotela, dzięki któremu kierowca i maszyna stają się jednością. Ultralekki fotel kubełkowy Siedzenie ...