Utylizacja odpadów garażowych - olej, smar, płyn hamulcowy/chłodniczy

02 Gru 2018, 14:24

Po ostatnich porządkach w garażu znalazłem zalegające puszki ze smarem, olejem i starym płynem chłodniczym. Ich wiek szacowałbym na kilkanaście lat (zdj. w załączniku). W jaki sposób legalnie zutylizować takie odpady?

Utylizacja odpadów garażowych - olej, smar, płyn hamulcowy/chłodniczy
Trimack
Obserwowany
 
Posty: 1
Zdjęcia: 1

04 Gru 2018, 09:59

Trimack napisał(a):W jaki sposób legalnie zutylizować takie odpady?
W każdym większym mieście są tzw. PSZOK'i jest to Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (miejsce na terenie gminy), w którym mieszkańcy pozostawiać mogą odpady komunalne zebrane w sposób selektywny.

Często są one dostępne dwa - trzy razy w tygodniu w odpowiednio wyznaczonych godzinach. Można tam oddać takie rzeczy jak oleje, smary, opony itp. musisz jednak pamiętać że odpady powinny być odpowiednio oznaczone najlepiej jak przepracowany olej będzie w oryginalnej bańce po oleju a smar w pojemniku na którym jest informacja o zawartości. Tak samo z płynem hamulcowym czy innymi uciążliwymi odpadami.
Małe ilości powinni przyjąć bez problemu w ramach umowy odbioru śmieci.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

12 Lip 2020, 16:41

Do utylizacji oleju możesz wykorzystać np. skup oleju przepracowanego :P
Dominik8888
Nowicjusz
 
Posty: 2

14 Lip 2020, 15:39

Ja starym olejem przepracowanym nie mam problemu,filtruję przez b.geste sitko ,na które nakładam specjalny materiał filtrujący,b.gęste sitko wystarczy,potem dolewam benzyny w proporcji 1:5 na litr oleju i wlewam do baku,naturalnie ON w zbiorniku też mam,chociaz robiłem testy sam olej z benzyną,troszeczkę cieżej odpalały obydwa auta ale już potem praktycznie nie ma żadnej różnicy ani w osiągach,ani w odgłosie pracy silnika,naturalnie obydwa moje diesle są typu,wlewaj wszystko co się pali,zwykłe wtryskiwacze.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

12 Wrz 2020, 16:18

Najlepiej wezwać firmę, która się tym zajmuje. Osobiście mogę polecić: [ reklama]
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 13 Wrz 2020, 15:25, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
Dominik8888
Nowicjusz
 
Posty: 2