Uwaga Oszuści na portalach ogłoszeniowych

07 Paź 2008, 10:28

Witam
Pisze bo chciałam przestrzec przed oszustami działającymi na portalach ogłoszeniowych. Oferują super auta w atrakcyjnych cenach. Są z woj. Lubuskiego, Scenariusz jest taki: Mają znajomego w niemieckim salonie samochodowym , który za ich pośrednictwem sprzedaje auta pochodzące od klientów którzy wymieniają samochody i te zostawiają w rozliczeniu. Auta typu Ford Fusion Cmax lub Mazda 6. Wszystko jest super wypasione auto, mały przebieg, serwisowane i jeszcze za darmo przywiozą Ci je do domu. Tylko trzeba dać zaliczkę 10%. Dodać należy , że Pan w rozmowie był bardzo przekonujący i konkretny, wszystko wyglądało super. do momentu terminu dostarczenia auta - nagle kontakt się urwał. Sadzę, ze takich osób jest więcej. My zgłosiliśmy natychmiast sprawę na Policję.
Przyznam się że ulegliśmy wizji posiadania super auta i zagłuszyło to nasze wszelkie instynkty. Wpisywałam imię i nazwisko do wyszukiwarki w internecie i nic nie znaleziono ani złego, ani dobrego, a wystarczyło zadzwonić na informację TP gdzie można się dowiedzieć, że podanej ulicy nie ma w mieście i to już byłby jakiś znak. Dopiero potem jak wpisałam w w Googlach hasło "oszuści na oto moto" przekonałam się, że są sprawy wyglądające podobnie i że wiele osób zostało oszukanych. Są różne adresy i różne nazwiska ale model postępowania podobny.
Podaję dane osoby zamieszczającej ogłoszenie aby ostrzec innych i ewentualnie proszę o kontakt osoby, które również zostały oszukane. może razem uda nam sie więcej zdziałać?

Łukasz G.
Milenium Bank .....
ul. Dworcowa .....
Gubin

<kowalik>
pozdrawiam

Pełne dane zostały usunięte jeżeli ktoś ma podejrzenie że to ta osoba proszę kontaktować się z autorem postu.
Admin
piomoni
Nowicjusz
 
Posty: 1

10 Paź 2008, 19:05

w obecnych czasach coraz częściej człowiek chce człowieka wykręcić, ja tego nie rozumiem ale tak niestety jest... i jest to przykre...Jedyna rada i zasada którą wyznaje przy zakupie auta to porządne wypełnienie papierów,kasa do reki i kluczyki do ręki, oraz wcześniejsze udanie się do stacji diagnostycznej, nie zawsze to coś wykaże, ale lepiej coś niż nic :D
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

03 Lis 2008, 14:32

UWAGA !!

TA GRUPA OSZUSTÓW WCIĄŻ DZIAŁA, sam dałem się NACIĄGNAĆ na 1200 zł , na szczęście nie jest to wielka suma, ICH OGŁOSZENIA SĄ AKTUALNE W SERWISIE OTOMOTO OTO LINKI:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

OSOBY OSZUKANE PROSZĘ O KONTAKT, ZAWSZE TO POWAŻNIEJ JAK KILKA OSÓB ZGŁOSI SPRAWĘ NA POLICJĘ
dawid012
Nowicjusz
 
Posty: 2

08 Lis 2008, 14:22

Witam
Wstyd się przyznać ale ja tez dałem się naciągnąć jednemu z oszustów, tak jak wielu z was piszecie ze oszust był bardzo miły I bardzo przekonywujący a nawet w moim przypadku oszust ten uświadamiał mnie jak ludzie mogą być nieuczciwi I zapewniał mnie o swojej uczciwości. Po wpłaceniu na jego konto 1000zł odezwał się jeszcze raz I ślad Po nim zaginą. Sprawę zgłosiłem na policji.
Oszust posługiwał się nazwiskiem
Łukasz Galla z Olecka woj warminsko-mazurskie
aleskaj
aleskaj
Nowicjusz
 
Posty: 1

03 Gru 2008, 17:43

Ja takze zostalen naciagniety, podpisalem umowe dnia 05.11.2008 na toyote yaris i wplacilem 3 tys zl. Czy wiecie juz cos w waszych sparawach? Ja dopiero 3 dnie temu zglosilem na policje, konto takze bylo zalozone w millenium banku, w razie jakichkolwiek pytan itp. prosze o kontakt na maila [email widoczny po zalogowaniu] ludziska nie lekcewazcie tego moze jak bedziemy zglaszac te sprawy to bedzie wieksza szansa ze policja zacznie intensywniej dzialac, choc wiem ze kasy juz nie odzyskam...
toyotayaris14d4d
Nowicjusz
 
Posty: 1

06 Kwi 2009, 08:05

uwaga na te samochody. Gość wziął zaliczkę i i wyłączył telefon
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
cziko
Nowicjusz
 
Posty: 1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne


21 Kwi 2009, 18:15

Uwaga Oszust!!! Oto link do strony na której ogłosił sprzedaż samochodu.

http://otomoto.pl/citroen-berlingo-2-0-hdi-C8443504.html

Umówiłem sie z tym "człowiekiem" na kupno samochodu.Kiedy byłem w połowie drogi dostałem sms o treści: "Wiem Pan co dostałem przed chwila zaliczkę na to Berlingo także informuję iż auto jest nieaktualne!" Oczywiście zacząłem dzwonić ale Pan już nie odbierał.

W ogłoszeniu jest napisane ,że auto jest sprowadzone ,po skontaktowaniu się z właścicielem okazuję sie że trzeba jechać po auto za granicę.
Oto wszystkie dane jakie tylko mam:
Silberburgstrasse 133.70-190 Stuttgart lub woj Dolnośląskie Świdnica i nr tel.662483697
asiuniack1
Nowicjusz
 
Posty: 1

07 Lip 2009, 21:55

Ja pierdziule mozna sie zalamac, mam nadzieje ze znajdziecie gno,,, a jak juz go znajdziecie to sami wiecie co zrobic :) Dzieki za info
tupciu
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Poznan
Auto: Nie mam

09 Lip 2009, 15:47

dobry dział z tymi oszustami, ale jak sie człowiek naczyta to az krew zalewa :/
Wszędzie panują oszuści nawet na mobile.de
wroclek
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Wawa

25 Lip 2009, 00:40

powiadam wszem i wobec, ze na portalu Otomoto.pl w dziale motocykle grasuje oszust z Dublina.

IP zostalo ustalone:

IP Address 212.82.104.165
Host web24608.mail.ird.yahoo.com
Location &#-96; IE, Ireland City Dublin, 07 - Organization Yahoo Europe Operations ISP London AS Number AS34010 Yahoo! Europe, Dublin, IE Latitude 53&#-80;33'31" North Longitude 6&#-80;24'89" West Distance 2472.70 km (1536.46 miles)&#-96; IE, Ireland City Dublin, 07 - Organization Yahoo Europe Operations ISP London AS Number AS34010 Yahoo! Europe, Dublin, IE Latitude 53&#-80;33'31" North Longitude 6&#-80;24'89" West Distance 2472.70 km (1536.46 miles)IP Address 212.82.104.165 Host web24608.mail.ird.yahoo.com Location &#-96; IE, Ireland City Dublin, 07 - Organization Yahoo Europe Operations ISP London AS Number AS34010 Yahoo! Europe, Dublin, IE Latitude 53&#-80;33'31" North Longitude 6&#-80;24'89" West Distance 2472.70 km (1536.46 miles)

ogloszenie pod adresem: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Facet podaje sie jako Marek Witczak. Niedawno dzwonilem do prawdziwego wlasciciela i oznajmil, ze ktos mu sie wlamal na konto, zmienil cene i wykasowal numer telefonu.
wkiedrowski
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Bytów

28 Lip 2009, 17:39

witam
j/w naiwność ludzka nie ma granic dałem się naciągnąć jak dziecko, ale muszę dodać że walczyłem do końca bo oczywiście czułem jakiś przekręt.
do zdarzenia doszło 22.07.09 ok 10.00 znalazłem ogłoszenie ford mondeo 2007 w nowej budzie przebieg ok 50000 cena 41000,00 + opłaty . zadzwoniłem i koleś potwierdził dane autka i bajeczka , że wracają z belgi lub holandi i są akurat w komisie który się likwiduje i jest kilka okazyjnych aut. na pytanie jak można zaklepać dany model powiedział , że są 2 możliwości albo pojechać z nim następnym razem (ale autka już może nie być) lub dać zadatek:( .tu zapaliła się lampka ale gość nic na siłę jak nie to nie i to mnie troche zmyliło powiedziałem , że zadzwonię po pracy ok 16. podczas rozmowy podła kwota 2 tyś. trochę dużo żeby stracić więc zacząłem się troche wachać, ale mówię dobra niech podeśle dane i konto po 5 minutach już były . sprawdziłem na mapie podany adres byl w podanym mieście zadzwoniłem na 112 powiedziałem że mam podejrzenia co do sprawy , ale oczywiście usłyszałem , żę takich danych nie podają, więc nie mogłem zweryfikować danych przysłanych na maila. zadzwoniłem po raz kolejny i powiedziałem , że boję się bo to sporo kasy i że może tą zaliczkę zmniejszyć np. do 1000 lub 500 w odpowiedzi usłyszałem , że to nie wchodzi w grę i jeżeli się boje to mozemy pojechac w poniedziałek razem po samochód . umówiliśmy się w sobotę wieczorem ok 18.00 19.00 na rozmowę i umówienie na wyjazd. po ok 5 minutach koleś zadzwonił i powiedział ze przy rozmowie byl wspolnik i zdecydowali ze jak jestem zainteresowany to przyjmą 1000 zaliczki bo szkoda miejsca na lawecie. i tu sie poddałem wpłaciłem 1000 i oczywiście następnego dnia koleś się odezwał ze kasa doszla i widzimy sie w sobote. no i tyle go widzialem i slyszalem .

troche długo ale może ktoś inny się nie nabierze :
dane jakie podał koleś to :
Dariusz Majewski
ul. Rysownicza
91-855 Łódź
nr konta:
............
oczywiście nikt taki tam nie mieszka (a mogli powiedziec na 112 to bym dał sobie spokój)
sprawę zgłosiłem do MO ale czy to coś da zobaczymy
pozdrawiam
tomo69
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: google

28 Lip 2009, 21:43

Uwaga na oszusta podającego się za Łukasz Piotrowskiego. Oferuje samochdy ze Szwecji w dobrych cenach, zazwyczaj audiA4, passat. Przesyła umowe zlecenie, skanuje dowód osobisty dla poprawienia wiarygodności w oczach klijenta, pobiera zadatek, jakiś czas jeszcze utrzymuje kontakt i znika. Jak ktoś ma jakieś informacje niech pisze. Mój numer gg 2884916
czarny85
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: polska

31 Lip 2009, 20:40

Uwaga!!
Oszust na otomoto. Zostałam oszukana na 2tys zł. Podaje sie za sprzedawce z Wrocławia a auta sciaga z niemiec. Ponoć kupuje z firmy windykacyjnej. Auta z jego oferty sa w atrakcyjnek cenie i zawsze posiadaja numer VIN.
Przedstawia sie jako: Bogusław Grec.
Wysyla umowe przedstępną wraz z dowodem. Po wpłaceniu zaliczki jakis czas utrzymuje kontakt.
Teleofn jego to: 518791915.
Ponizej podaje linki do jego ofert:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Po przeszukaniu ofert niemieckich znalazlam komis z ktorego sciaga auta wraz z opisami i z tymi samymi numerami VIN.


Uwazajcie !!!!!!!!!
borowa
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: malopolska

22 Sie 2009, 09:18

Witam. Przestrzegam przed handlarzem z Płocka z firmy PHU FOR-BAX Bogumiła Niekłań przy ulicy Kolegialnej 39/15, tel. 024 264 5618, 604403246. Oszust, który prowadzi tą firmę sprowadza auta z Holandii i podmienia im silniki na słabsze. Kupiłem Forda Focusa z 90 konnym silnikiem, po sprawdzeniu auta na stacji diagnostycznej okazało się, że silnik ma tylko 75 KM. Obudowa od silnika jednak była zamieniona z 75KM na 90KM, żeby celowo wprowadzić klienta w błąd. Oszust dogadał się z diagnostą, żeby w przeglądzie technicznym wpisać 90KM. Kiedy do niego zadzwoniłem powiedział, że odda mi pieniadze i umówiliśmy się na spotkanie. Przyjechałem do Płocka na dwa samochody (350km w jedą stronę) i kiedy byłem na miejścu oszust wyłączył telefon, naciągając mnie w ten sposób na dodatkowe koszty. Sprawa trafiła na policję. Jeśli nie chcecie mieć problemów takich jak ja nie kupujcie samochodów od tego faceta (wiek ok. 55 lat, siwy, wzrost 170 cm, cecha charakterystyczne trzęsą mu się ręce).
techusem
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Lubelskie

28 Sie 2009, 16:34

Chyba z mezem dalismy sie nabrac,Boze,co za ciemnota z naszej strony.
Uswiadomilismy sobie to po wpłacie 2 tys na konto,w sumie nie ma jeszcze terminu zobaczenia auta ,ale juz podejrzewamy ze to oszustwo.
Szkoda ze nie trafiłam na te strony wczesniej ,odnosnie oszustów.
Ten niby odemnie to działa w pomorskim, miejscowosc CEDRY WIELKIE, słyszał ktos??
Nie jestem pewna dlatego nie podam danych ,ale wszysktie ogłoszenia znikneły z otomoto, wiec troche osób dąła sie pewnie nabrac.
Narazie czekamy ,ale oboawim sie ze oszusci zaczeliu nowy zimowy seans nabierania ludzi.Ktos z Was zaliczkował teraz auto na otomoto????
Prosze o kontakt !!!!!!
lavera
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: rzeszów