Uwaga wypadek

Re: Uwaga wypadek

04 Cze 2014, 08:36

Kolejny wypadek. Tym razem z udziałem TIR-a, który zawracał w niedozwolonym miejscu - na drodze były 3 pasy w każdym kierunku - 2 do jazdy na wprost i po jednym do skrętu w lewo. Kierowca ciężarówki z prawego pasa do jazdy na wprost rozpoczał manewr zawracania. Jadące lewym pasem do jazdy na wprost auto dobiło do TIR-a, powodując dość groźny pożar. Na szczęście nikt nie zginął. Pożar był dość duży i groźny, bo samochód osobowy uderzuł w bak ciężarówki, w wyniku czego paliwo wylało się na drogę i w związku z tym zapaliła się trawa na poboczu. Tempertaura była tak wysoka, że stopił się asfalt. Niestety to nie pierwszy raz, jak TIR-y zawracają w tym miejscu.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Więcej zdjęć w moim albumie - galeria/wypadek-na-dk44-zapalil-sie-tir-a376.htm
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Cze 2014, 08:45

6 czerwca 2014 doszło do kolejnego tragicznego wypadku. Na autostradzie A4 pod Krapkowicami, na wysokości węzła Gogolin ( 254 km autostrady ) o godz. 10:15, bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych, jadący w kierunku Katowic, zderzył się z samochodem służby autostradowej. Sześć osób zostało ciężko rannych, a siedem zginęło. Przyczyną wypadku najprawdopodobniej było pęknięcie opony w busie - świadek wypadku, ukrainiec Wasyl Abramiuk mówi, że bezpośrednio przed wypadkiem usłyszał wybuch. Bus się przewrócił i ślizgiem uderzył dachem w samochód obsługi autostrady. Jak mówi rzecznik opolskiej WSP Adam Janiuk fotele w busie zostały powyrywane razem z siedzącymi na nich pasażerami, co może być dowodem na to, że nie były one trwale przymocowane, a pojazd nie był przystosowany do przewozu osób. W busie było zbyt dużo bagażu, który nie był niczym przymocowany i znajdował się w jednym miejscu, co mogło być powodem przeciążenia i przewrócenia się busa na bok po gwałtownym manewrze kierowcy, który chciał utrzymać pojazd na drodze po pęknięciu opony.
Autostrada była zablokowana w obu kierunkach, ponieważ na pasach w kierunku Wrocławia lądowały śmigłowce LPR.
Ukraińcy wracali do domu z pracy Ukraińcy wracali z pracy z Czech i jechali do Iwanow Frankowskiej na Ukrainie.

Image

Image

Image

Image

Więcej zdjęć w moim albumie - galeria/wypadek-na-a4-pod-krapkowicami-a378.htm
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

15 Cze 2014, 14:38

22 czerwca 2014 roku około 22:30 na drodze gminnej prowadzącej z Brodnicy Górnej do Kamionki doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 67 letni mężczyzna. Samochodem kierowała jak się póxniej okazało pijana 20 latka z Gdyni, która nie miała prawa jazdy. Oczywiście uciekła z miejsca wypadku. W chwili, gdy została ujęta miała 1,5 promila. Jak ustaliła policja, pijana idiotka straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo.

Image

Image

Image

Image

Image

Image
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

16 Cze 2014, 20:47

W sobotę, 14 czerwca około godz. 17:00 na ul. Łośnickiej w Zawierciu (woj. śląskie) doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczym. W wypadku zginął 30 letni pasażer Hondy Prelude, a 26 letnią pasażerkę uwolnili starżacy. Kierująca Hondą kobieta wyszła z samochodu o własnych siłach. Obie kobiety trafiły do szptala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca Hondą straciła panowanie nad pojazdem na łuku drogi i zjechała na przeciwny pas ruchu, w wyniku czego doszło do czołowego zderzenia z dostawczym Peugeotem.

Image

Image

Image

Więcej zdjęć w mojej galerii - galeria/wypadek-w-zawierciu-a382.htm
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

16 Cze 2014, 21:00

I kolejny wypadek - tym razem w Rembertowie kierowca autobusu wjechał do lasu. Jak się okaząło był pijany - miał 3 promile. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że nagle zasłabł, ale policjanci nie dali wiary i przebadali go alkomatem. Na szczeście w autobusie nie było pasażerów. Kierowca oczywiście od razu stracił pracę.

Image

Image

Image

Image

Image
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

06 Kwi 2016, 16:41

A tak się kończy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu :(
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Badanie techniczne pojazdu będzie dłuższe i bardziej restrykcyjne Badanie techniczne pojazdu będzie dłuższe i bardziej restrykcyjne
    Diagności mówią o rewolucji, kierowcy o utrudnieniach. Jak będzie naprawdę? Do sejmu trafiła nowelizacja ustawy w której wprowadzone zmiany zaostrzają przeprowadzane badania na stacjach kontroli pojazdów. ...
    Zmęczenie, sen - przyczyny wypadków drogowych Zmęczenie, sen - przyczyny wypadków drogowych
    Zmęczenie to prawdopodobnie najbardziej bagatelizowany czynnik wśród przyczyn wypadków drogowych, ponieważ jego rzeczywisty udział jest trudny do zmierzenia. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na nawet 30% wypadków ...

• Re: Uwaga wypadek

13 Lis 2016, 15:23

Tym razem na trasie S1 w miejscowości Mierzęcicie, kilka km od lotniska w Pyrzowicach, zderzyły się trzy samochody - Opel, Toyota i Bus. Kierowca Toyoty, 46 letni obywatel Niemiec, jadący w kierunku Siewierza, wyprzedzał busa, wiozącego pasażerów na lotnisko w Pyrzowicach i zderzył się z jadącym z naprzeciwka Oplem. Kierowca Toyoty oraz dwie osoby podróżujące Oplem ( kierowca i pasażer ) zginęli na miejscu. Kierowcy i pasażerom busa, który dobił do nich, nic się nie stało.
    A nie tak dawno, w tym samym miejscu, 7 grudnia doszło również do tragicznego wypadku, w kórym zginęły dwie osoby, a 10 zostało rannych, w tym dzieci. W tym wypadku 39 letnia kobieta wyprzedając uderzyła w pojazd nadjeżdżajacy z naprzeciwka. W wypadku udział brały 3 samochody.
    Wszyscy, którzy tamtędy jeżdżą jak i okoliczni mieszkańcy doskonale wiedzą, żę droga w tym miejscu jest bardzo niebezpieczna - kierowcy jeżdżą zbyt szybko, przeceniają swoje mozłiwości i nie zwracają uwagi na znaki pokazujące przebieg pasów ruchu.

Zobacz zdjęcia galeria/wypadki-a385/58284866310f1-p-p27646.htm
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

20 Wrz 2018, 15:36

Ostatnio w Katowicach jest plaga mniej lub bardziej poważnych wypadków drogowych...
    Pachlęcie
    Nowicjusz