Wypadek na drodze w remoncie. Co robić?

13 Mar 2018, 03:11

Cześć!
W mojej okolicy budowana jest S5, w związku z czym inne drogi dojazdowe są w przebudowie. Dziś jadąc jedną z nich, która jest w bardzo opłakanym stanie (stan spowodowany remontami) ale warunkowo dopuszczona do ruchu, miałem wypadek. Otóż jadąc 40km/h (tyle ile wskazują znaki, więcej w sumie się nie da tam jechać) musiałem zjechać na prawy pas, gdyż lewy wyłączony jest z ruchu a raczej nie istnieje bo jest tam 200 metrowa wyrwa, głęboka na ok. 30-40 cm, oczywiście oznakowana. Na ok 10m przed tą wyrwą tuż przede mną w ostatniej chwili zauważyłem inna płytsza i nieoznakowaną dziurę na pasie którym jechałem. (było ciemno). Odbiłem lekko w lewo a że asfald był mokry i obsypany podkładem (drobnym kamyczkiem) wpadłem w poślizg a potem wprost do tej głębokiej, wykopanej dziury, w resztki asfaltu. Mam wgnieciony bok, plus uszkodzone całe zawieszenie z przodu, czy coś jeszcze to nie wiem bo było ciemno i nie widziałem. Ale wracając. Zadzwoniłem na policję , oni powiedzieli że nie przyjadą gdyż mi nic nie jest, mam wezwać auto pomoc by wyciągnęli mój samochód , mam porobić zdjęcia, zebrać oświadczenia świadków i zgłosić się do zarządcy drogi. I to tyle. Zrobiłem to l co kazali, do zarządcy mam zamiar zgłosić się jutro.
Dodam że w przebudowie jest ok 15km drogi, na początku są znaki, że trwają tam prace a głębsze dziury są oznakowane, ale wyrwany asfalt na poboczach, sięgający do połowy jezdni czy inne ubytki już nie. Przez długi czas droga była zamknięta , potem ją otwarli, ale co kawałek są jakieś nowe wykopy.
Moje pytanie brzmi, czy mam szanse na odszkodowanie? Czy jest sens brnąć w to? Auta raczej się nie da odratować, gdyż koszta naprawy przerosną jego wartość, ale boli mnie to, że w zeszłym tygodniu odebrałem go z gruntownego remontu. Bardzo proszę was o pomoc.
Urbanus1
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Vw Fox/ Seat Ibiza

13 Mar 2018, 07:45

Możesz próbować chodz szanse marne bo miałeś swiadomość w jakim stanie jest droga. Zażądca pewnie powie że nie dostosowałeś prędkości
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

13 Mar 2018, 08:28

No ok, ale czy wykonawcy drogi czy zarządcy nie obowiązuje zabezpieczenie i informacja o występujących obiektach mogących doprowadzić do wypadku?
Urbanus1
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Vw Fox/ Seat Ibiza

13 Mar 2018, 08:32

Obowiązuje ale widocznie uznali że to nie zagraża bezpieczeństwu. Przecież nie będą oznaczać każdego dołeczka. Masz zdjęcie tej dziury?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

13 Mar 2018, 10:52

Mam zdjęcia bezposredno po wypadku , mam też filmik dziś nagrany oraz zdjęcia wykonane dziś za dnia. Ok 1km od miejsca zdarzenia są dwa znaki ograniczenie do 40 plus nierówna nawierzchnia. O nierównych poboczach a raczej dziurach o wymiarach metr na metr i 10cm głębokości już nie. Dziura rozwalona na 1/3 jezdni w żaden sposób nieoznaczona. (Na to mam zamiar się powoływać plus) Muszę dodać że już dziś wiem, że nie jestem pierwszym który miał tan wypadek , albo na odcinku tej drogi. Póki co nie było poważniejszych wypadków raczej poślizgi lub wypadnięcia z dróg które nie spowodowały większych szkód u innych kierowców. Ta droga ma szerokość ok 2,5 metra, i powinna być zamknięta bynajmniej wg mnie. Co więcej kierowcy zgłaszali wiele problemów na tej drodze i nic z tym nie było zrobione
Urbanus1
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Vw Fox/ Seat Ibiza

13 Mar 2018, 11:32

Myślę, że możesz mieć spore szanse na odszkodowanie. Sam pracuję na drogach i wiem jak powinny być zabezpieczone większe i mniejsze dziury. Jeżeli nie była odgrodzona to miałeś prawo tam jechać. Jeżeli udowodnisz, że to na tej dziurze uszkodziłeś auto, to odszkodowanie należy Ci się jak psu buda :mrgreen: Nie odpuszczaj :ok:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Retro Motor Show 2022 - najpiękniejsza edycja
    Najpiękniejsza edycja Retro Motor Show za nami! Trzy wyjątkowe dni pod hasłem zabytkowej motoryzacji przyciągnęły na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich 29.733 zwiedzających. Rekordowa ekspozycjaNajlepsi z najlepszychWytoczono ...
    Hamowanie awaryjnie na zakręcie
    Jak hamować awaryjnie na łuku? Prawidłowe pokonanie zakrętu wymaga od kierowcy oceny stanu nawierzchni, dobrania optymalnej prędkości oraz obrania odpowiedniego toru jazdy. Łuk jest niebezpiecznym miejscem hamowania awaryjnego, ...

13 Mar 2018, 20:31

No jeżeli jest tak jak opisujesz no to walcz :)
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

14 Mar 2018, 08:12

Nie mam zamiaru się poddać :-) nie jestem pierwszą osobą skarżącą się na tą drogę , czy mającą w ostatnim czasie na niej wypadek, właśnie ze względu na złą nawierzchnie, mimo że droga jest ona dopuszczona do ruchu.
Urbanus1
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Vw Fox/ Seat Ibiza

15 Mar 2018, 20:28

Ja nie byłbym taki peweny tego wszystkiego. Preciez droga jest dobrze oznakowana:
Urbanus1 napisał(a):są dwa znaki ograniczenie do 40

A więc 40 to prędkośc maxymalna i wcale nie musisz jechać te 40, tylko jak trzeba to masz jechać wolniej. A skąd masz wiedzieć, że masz jechać wolniej? Ano stąd :
Urbanus1 napisał(a):...plus nierówna nawierzchnia
.
A więc - wiedziałeś, że są roboty drogowe, że droga jest uszkodzona, że masz jechać nie wiecej niz 40 km/h. Teraz pytanie podstawowe - masz możliwość udowodnienia, że jechałeś nie więcej niż 40 km/h? A i tak to by ci za bardzo nic nie dało, bo skoro wiedziałeś, że droga jest uszkodzona, to mogłeś jechac wolniej....
Oczywiście nie próbuję cię tu uznawać za winnego. Stawiam się w osobie zarządcy tej drogi i piszę ci, jak bym tłumaczył się w sądzie. Dlatego masz możliwość lepiej się przygotować do walki z zarządcą.
A tak wogóle, to nie był to wypadek, tylko kolizja. A to też jest ważne.
Urbanus1 napisał(a):O nierównych poboczach a raczej dziurach o wymiarach metr na metr i 10cm głębokości już nie.

No takiej informacji nie ma nigdzie. Nie ma takiego znaku, który informowałby cię o wymiarach dziur na drogach. Od tego jest znak, o którym wcześniej wspomniałeś.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Mar 2018, 11:05

Wątpię że wygrasz cokolwiek w tej sprawie, miałeś świadomość tego jak jest nawierzchnia i sytuacja.
remicars
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 12 02 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.6 16 V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

24 Sty 2019, 12:59

Witam,
Proszę o informację czy udało się jakoś wybrnąć z tej sytuacji w walce o odszkodowanie.

pozdr.
poscik
Obserwowany
 
Posty: 1

05 Lut 2019, 18:44

Odszkodowanie jest bardzo możliwe w tej sytuacji. Jeśli jeszcze się to nie udało, proszę o kontakt: 795 555 375

Międzynarodowe Centrum Odszkodowań
kajek111
Obserwowany
 
Posty: 2

13 Mar 2019, 18:42

Jesteś w stanie wrzucić chociaż jakąś część zdjęć?
Ciężka walka o odszkodowanie będzie. Trudno będzie wskazać winnych.
Przeciwko komu będzie miało się toczyć postępowanie? przeciwko robotnikowi który nie oznaczył ubytku? przeciwko zarządcy drogi?
Powodzenia bo na prawdę szkoda samochodu tym bardziej że masz dokumentację w postaci zdjęć i filmu.
Gość104264
 

13 Mar 2019, 22:14

Miałem ja remont na ulicy pod domem to i się napatrzyłem jak ci kierofcy się zachowują na remontowanej drodze. To jest jakaś PARANOJA :mrgreen: Normalny człek by se nie zniszczył auta w takiej sytuacji :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4673
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

25 Kwi 2019, 17:09

Jeżeli również mogę coś doradzić, proszę się zgłosić ze swoją sprawą do firmy [reklama](zajmuje się dopłatami do odszkodowań). Większość uzyskanych odszkodowań jest zaniżona, więc warto zweryfikować swoją sprawę, zwłaszcza, że pisze Pan, że auto po remoncie, a koszty naprawy mogą być bardzo duże- tym bardziej sprawdzić, czy nie powinien Pan otrzymać dopłaty do odszkodowania. Zapraszam do kontaktu pod numerem 530 755 755, bądź kontaktu mailowego kontakt[reklama]
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 27 Kwi 2019, 20:50, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
evicta
Nowicjusz
 
Posty: 2