Vectra C biksenon skrętny i doświetlanie zakrętów

12 Kwi 2019, 08:02

Witajcie. Powiedzcie mi proszę jak działają biksenony i doświetlanie zakrętów, bo czytając przeróżn e fora jest poprostu misz masz, czyli kogel mogel 3.
Jeżeli dobrze pamiętam, to reflektor z biksenonem skrętnym + doświetlanie zakrętów ma dwie żarówki, a właściwie żarówkę i palnik. Wg m,mnie ma to działać tak - do 40 km/h podczas skrętu kierownicą zaświecają się żarówki świateł doświetlających H11 jak dobrze kojarzę. Nie jest to palnik, tylko dodatkowa żarówka w reflektorze. Podczas jazdy powyżej 40 km/h działają tylko biksenony, które skręcają w prawo lub lewo, a to H11 już się nie zaświeca.
Inni piszą, że wraz z H11 skręca też biksenon.
Jak to powinno być?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Kwi 2019, 12:40

Najłatwiej to sprawdzić na postoju będziesz widział czy biksenon również się skręca.

Doświetlenie zakrętów poprzez żarówkę to jedno jest aktywowane przy niższych prędkościach i działa to osobno od biksenona który skręca się zawsze niezależnie od prędkości.

W większości samochodów jak nie masz skrętnych biksenonów to działa ci tylko doświetlanie zakrętów realizowane przez osobną żarówkę lub halogen.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

14 Kwi 2019, 20:14

Tak, to wiem. Chodziło mi tylko o to, czy w tym aucie, biksenon też skręca czy nie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renault Supercinq GT Turbo
    W styczniu 1985 roku, czyli zaledwie cztery miesiące po wprowadzeniu Supercinq, pojawiła się wersja GT Turbo. Był to samochód o nowoczesnej stylistyce, innowacyjnie rozwiązanym wnętrzu i bardzo dobrych osiągach. Jak ...