Volkswagen Golf 1.9 TDI Automat

Volkswagen Golf 1.9 TDI Automat

05 Gru 2013, 22:44

Witam serdecznie.
Jestem nowy na tym forum więc przepraszam moderatorów za jakiekolwiek popełnione błędy.
Planuje zakup samochodu, na mojej liście znajduje się Volkswagen Golf 1.9 TDI z automatem.
Naczytałem się sporo rzeczy na jego temat i nasunęło mi się pytanie odnośnie skrzyni biegów.
Auto jest z 1998 roku, podobno te skrzynie się psują, podczas zmiany biegu auto szarpie :evil:
Ponadto wymiana jest dość droga etc.
Jak duże jest prawdopodobieństwo uszkodzenia się takiej skrzyni i po jakim czasie ?
Dodaje, ze jestem rozważnym kierowcą i nie katuje maszyn.
Nie chce się wpakować w jakiś syf, że kupie autko za 9 kółek a wymiana skrzyni po 2 miesiącach będzie konieczna i równa połowie sumy zakupionego auta.
Mam obawy, bo mam prawo je mieć, aby jakoś rozluźnić swoje podejście postanowiłem zaczerpnąć wiedzy od was.
Z góry dziękuję za odpowiedź. :ok:
Adlo
Obserwowany

Auto: Brak

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem
    Kluczowymi założeniami programu rozwojowego nowej generacji modelu IS były wiodąca w segmencie przyjemność prowadzenia, wyrafinowany komfort oraz intuicyjność obsługi urządzeń pokładowych. Znalazło to swoje odzwierciedlenie ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Zapowiedź rajdu w Olszynie
      Mercedes SLS AMG, biały
      Opel Astra OPC, deska rozdzielcza
      Wyprawa do Moab 2012, 44