Volkswagen Vento - 3 bieg sie zablokował SZYBKO POMOCY

20 Kwi 2011, 13:07

Witam
Dojeżdzam do skrzyzaowania jadac na 3 biegu przychamowałem i chciałem zmienic bieg ale nic niemogłem zrobic wiec dojechałm na 3 biegu do domu. Prubowałem na siłe ze sprzegłem znienic na odpalonym i zgaszonym silniku ani rusz sprzegło działa tak jak przed awaria. Wajcha od zmiany biegów moge ruszac na boki i do tyłu i do przodu ale widze ze w takiej pozycji to powinien byc 3 bieg wiec pomuzcie mi co moge zrobic. A ja sie nieznam na samochodach tak dobrze wiec jakies nazwy czesci to mi nic niepowiedza wiec piszcie tak jak bym nic o samochodzach niewiedział
PROSZE O SZYBKA POMOC !!!
ceglash44
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: warszawa

23 Maj 2011, 23:27

Witam,
Mam dokładnie taki sam problem w Golfie3 1.9TDI.
Daj znać jak rozwiązałeś ten problem.
Jeśli ktoś wie co mogło się stać i jakie koszta proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Barrrry
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Łódź

24 Maj 2011, 08:04

Sprawdź czy nie rozpięły się cięgna od wybieraka. Nad skrzynią pod serwem hamulca masz wpinany mechanizm zmiany biegów. Najprawdopodobniej się rozpięło i nie można wrzucić żadnego biegu, ani także wrzucić na luz.
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1012
Miejscowość: koluszki

24 Maj 2011, 11:08

Dziś zaglądając pod maskę zauważyłem że ten elemen jest ułamany.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Przez wcześniejszego właściciela był już spawany. Moje pytania są takie.
Jak to się nazywa? W jakie koszta mnie to właduję? Czy opłaca to się dalej spawać?

[ Dodano: 26 Maj 2011, 17:36 ]
Jak by ktoś miał taki problem to opiszę co dalej robiłem.

Mocowania (przy ciężarku) które mi popękały kosztują 80 zł, gdzie i tak muszą być spawane więc postanowiłem pospawać stare co mnie kosztowało 10 zł. Dalej rozebrałem cały mechanizm (warto wcześniej zaznaczyć jak ząbki idą! Ja tego nie zrobiłem co mi zagwarantowało cały dzień zabawy i jeszcze to nie koniec).
Już prawie wszystko było dobrze, parę dni pojeździłem po czym biegi się pomieszały. Sądzę że po prostu coś źle poskładałem. Więc jutro czeka mnie kolejny dzień przygód z golfikiem.
Barrrry
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Łódź
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Eliminujmy pijków za kierownicą
    Apeluję do wszystkich - nie pozwalajmy komuś, kto wypił alkohol wsiadać za kierownicę - nawet jak jest to nasz najlepszy znajomy, kóry wypił kilka piw na imprezie i postanowił pojechac do domu. Od tego są taryfy. A jak wiemy, ...