Volvo \ Audi \ Hyundai - co wybrać?

30 Lis 2015, 21:17

Witam,

już pewien czas szukam auta, szukam jednak to za dużo powiedziane. Rozglądam się za autem, jednak tak na prawdę do końca nie wiem na jakim modelu się skupić. Niestety, ale jestem laikiem i nie bardzo mam możliwość zaciągnąć fachowej porady a nie chcę utopić pieniędzy bo nie jest to dla mnie mała suma..

A wiec tak, maksymalnie chcę wydać 45 tyś zł +/- tysiąc czy dwa.

Na czym mi zależy? Głównie w miarę możliwości auto tanie w utrzymaniu, bezawaryjne i takie, które będzie mi odpowiadać wyglądem.

Rzuciłem na tapetę takie o to modele (sugerowałem się głównie tutaj wyglądem, osiągami itp):

- VOLVO S60 II - rocznik 2011 - 2012, wersja sedan. Silnik 1,6 diesel, moc 116KM. Auto odpowiada mi bardzo gabarytowo, fajny dość silnik (pod względem spalania), bogate wyposażenie. Tutaj moim problem jest dość kiepskie osiągi silnika (to akurat mogę przeboleć), oraz mała znajomość marki - z tego co wiem auta mało awaryjne ale drogie w serwisowaniu, jak jest na prawdę na tle kolejnych moich typów?

- AUDI A3 8P - rocznik 2009 - 2011, wersja sportback. Silnik 2.0 TDI, moc 140KM. Małe auto, dość żwawe przy tym ekonomiczne. Szukam wersji dobrze wyposażonej, niestety ciężko o taką w dobrym stanie co mnie trochę zniechęca. Na minus również ilość miejsca wewnątrz w porównani do volvo, ale to akurat jeszcze póki co przeboleję. Zastanawiają mnie koszty serwisowania w porównaniu do volvo, awaryjność. Może ktoś coś powiedzieć na ten temat?

- HYUNDAIi i30 II - rocznik 2013 - 2014, silnik 1,6 CRDi o mocy 110KM. Tutaj kuszą mnie dość młode rocznik, dobre opinie o silniku i oczywiście nieskie spalanie auta. Z tego co wiem auto też dość dobrze wyciszone... Nie wiem natomiast jakie są koszty serwisowania, czy odbiegają bardzo od audi i volvo? W sensie są niższe? Nie wiem również jak w porównaniu do poprzednik jest z awaryjnością...

Podsumowując, chciałbym poznać opinie na temat niezawodności i kosztów podstawowych napraw. Może ktoś podsunie jakieś inne autko? Myślałem jeszcze przez chwilę o BMW seria 3 z roku ok 2008, ale tutaj naprawy chyba jeszcze bardziej kosztowne niż w volvo? Odstrasza mnie również napęd na tył...

A dlaczego zależy mi na ekonomicznym i oszczędnym aucie? Otóż 2 do 3 razy w miesiącu robię trasę ok 1000 km w dwie strony i rocznie tych kilometrów się nazbiera dodając również codzienne użytkowanie.
trecer
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 22 12 2004
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: 1,9 TDI (110km)
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

30 Lis 2015, 22:25

Przy takich trasach daj spokój z takimi małymi silnikami jak 1.6. S60 II nie kupisz za 45 tysięcy. Zerknij na poniższe auta:
Renault Megane 1.6dCi
Renault Laguna 2.0 dCi
Citroen C5 2.0 HDI
Peugeot 508 2.0 HDI
Fiat Bravo 1.6/2.0 JTD
Ford Mondeo Mk IV 2.0 TDCI
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

01 Gru 2015, 06:24

Honda Accord 2.2 lub Civic choć na trasy mało wygodne
Alfa Romeo 159 1.9/ 2.4 JTD
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 569
Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8

01 Gru 2015, 09:13

Osobiście polecam Mondeo 2.0 tdci , na trasy wygodne, ekonomiczne , utrzymanie nie jest zbyt drogie.
Ew:
159 1.9 jtd , laguna II 2.0 dci , Peugeot 508 2.0 hdi
Sprzedam :
Volvo v70 03r. d5 PL blachy
Seat Leon 1.6 03r. z niemiec
kyrtapSzn
Początkujący
 
Posty: 230
Prawo jazdy: 30 07 2012
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Golf IV
Silnik: 1.9 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

01 Gru 2015, 16:03

Dzięki za propozycje, na pewno wezmę je pod uwagę jednak z franuzami jest taki problem, że najzwyczajniej w świecie nie podobają mi się... Zarówno wewnątrz jak i zewnątrz. Niby to sprawa drugorzędna dlatego też pomyślę jeszcze nad tym.

A wypowie się ktoś jak mają się sprawy z serwisowanie volvo? To mit, że koszty utrzymania są większe niż inny marek a jeżeli większe to o ile średnio (jeżeli ktoś jest w stanie oszacować)... 20%, czy może 50% albo i więcej?
trecer
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 22 12 2004
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: 1,9 TDI (110km)
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

01 Gru 2015, 17:11

Powiem tak - Volvo to klasa premium. Nie oszacuję Ci ile % droższe będzie w utrzymaniu, bo to już zależy od podejścia. Kupisz markowe, drogie części, to nie będziesz miał problemów z awaryjnością, ale jak już coś padnie, to trochę zapłacisz. Możesz kupić części w cenie podobnej do aut z klasy średniej, ale co z tego, jak będziesz miał z nimi kłopoty i na pewno nie odwdzięczą się bezawaryjnością?
Riazek
Początkujący
 
Posty: 149
Prawo jazdy: 26 11 2014
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Lexus GS MK2
Silnik: 4.3 V8 3UZ
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

01 Gru 2015, 20:08

Koszty serwisowania volvo zależą przede wszystkim gdzie i na jakich częściach będą się opierały naprawy. Jeśli chcesz naprawiać w ASO to musisz mieć gruby portfel. Na szczęście jest sporo niezależnych serwisów w których są ogarnięci mechanicy i ceny nie powalają. Co do różnic cenowych to z pewnością nie będą większe niż Audi/BMW (dla przykładu http://www.volvoteam.pl/ )
O dostępność części też się nie ma co martwić, ASO Volvo nie jest monopolistą i jest dostęp do części. O bardziej szczegółowe informacje o S60 pytaj na volvoforum.pl.
1.6 to sobie odpuść, to raczej dla emeryta. Jak już w dieslu to przynajmniej pięciocylindrową D3. Tylko z tym budżetem nie kupisz II wersji, co najmniej 60tyś by myślec o czymś sensownym, każdy inny będzie ulepem.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

07 Gru 2015, 18:41

Kolego, widzę w jesteś w temacie volvo :) Dobrze trafiłem w końcu...

Skoro 1.6 dla emeryta, mówisz ze to az taka straszna padaka? Chciałbym porównać jak to się zbiera do mojego leona 1.9 ale z brak czasu ciężko mi ogarnąć jakąś jazde testowa bo wszystko sensowne daleko...

A co sądzisz o tym konkretnym modelu??
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
trecer
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 22 12 2004
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: 1,9 TDI (110km)
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

07 Gru 2015, 19:08

S60 trochę waży a 1.6 to ciut słabe, 2.0 to rozsądny wybór. Słabszy silnik będzie bardziej obciążony w związku z czym bardziej narażony na awarię.

Auto z linku to najbiedniejsza wersja wyposażenia, przebieg mało prawdopodobny, cena bardzo niska. Na S60II 2,0 poniżej 50tyś bym nie patrzył, mało realne że wszystko z nim ok.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008