Volvo s40 1.9tdi : obroty silnika skrzynia biegow spalanie

01 Maj 2011, 13:33

Witam. Od niedawna jestem wlascicielem Volva s40 z 1998 roku. Autko ma silnik 1.9tdi i przy dosc spokojnej jezdzie po miescie jak i w dluzszych trasach spala mi okolo 8 litrow na 100 kilometrow. Wydaje mi sie ze na ten silnik to troche za duzo. Nastepnym z problemow sa wysokie obroty silnika podczas jazdy. Samochod na 5 biegu przy 100km/h ma ponad 3000 obrotow. Piszac dalej kolejnym z problemow jest skrzynia biegow. Jedynka, piatka, i wsteczny ciezko"wchodza". Slyszalem ze chodzi tu o jakies ustawienie skrzyni. A tak poza tematem chcialbym sie dowiedziec co oznacza kontrolka "SERVICE" bo prawie caly czas mi sie pali oraz co moze byc przyczyna samoistnego zamykania sie samochodu. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.
pakulak99
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Belgia

01 Maj 2011, 15:36

No dla diesla przy 100km/h 3tys obrotow to faktycznie "troche" za duzo, powinno byc w okolicach 2 tys(2,2-2,3tys maks). Spalanie tez masz stanowczo za wysokie, z 6 powinno byc, ale to moze wynikac z wlasnie obrotow silnika. Masz te problemy od samego poczatku? W skrzyni nic sie nie da regulowac przeciez, mysle ze jakis tepy handlarz, czy mechanik, wstawil skrzynie od innego modelu, np. od benzyny... Albo zmienili silnik z benzyny, na diesla, a skrzynia zostala stara.

A kontrolke service mozna zresetowac samemu, pogoogluj to znajdziesz jak, ale warto podjechac pod komputer zeby odczytac kod bledu, bo jak ktos zrobil taki przekret ze skrzynia, to ch...a go wie co jeszcze mogl w tym autku poprzekrecac.

A samochod ci sie zamyka sam, nawet jak jest kluczyk w stacyjce, czy po jakims czasie od wyciagniecia kluczyka? Bo jak po chwili od tego jak wyciagnales kluczyk, to mzoe byc to normalne, jak w dowolnym momencie sie zamyka sam z siebie, to ktos grzebal przy alarmie/centralnym zamku...(pewnie autko zaliczylo dzwona wczesniej) z kims ten samochod sprawdzales, czy uwierzylas na slowo sprzedawcy, majac mala wiedze o samochodach?

Nie chce cie straszyc, ale sie wjeb... w ladne go... chyba.

Pojedz z autkiem do jakiegos dobrego warsztatu/mechanika czy znajomego co sie zna i niech autko obejrzy. Od zawieszenia, przez silnik i itp po blacharke.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI