Volvo S40 2001 1.9D 103KM Problem

Volvo S40 2001 1.9D 103KM Problem

11 Gru 2012, 17:38

Witam Was !

Wczoraj swoim Volvem zrobiłem około 200km, zresztą robię tyle prawie każdego dnia (dojazd do pracy itd) przy spokojnej jeździe nagle zaczęło tracić na mocy aż w końcu zgasło. Teraz tylko kręci rozrusznikiem i tyle. Jakieś 500km temu był wymieniany olej, filtr paliwa, oleju i kabinowy. A przed wczoraj czyli jakieś 100-150km wymieniany rozrząd ( pompa wody nie była wymieniana, gdyż stara była NOWA). Auto kupiłem 3tyg temu i wymieniałem wszystko po kolei ze względu na to, że poprzedni właściciel długo nim nie jeździł i nie pamiętał kiedy co było wymieniane. Problem pojawił się nagle, jak już wspomniałem podczas jazdy.

Wiecie co może być przyczyną takiego zachowania ?

Bardzo proszę o jakąś poradę.

Pozdrawiam, Adam
arni2010
Obserwowany

Auto: Volvo s40
Silnik: 1.9D 103KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Volvo S40 2001 1.9D 103KM Problem

19 Gru 2012, 10:48

Rozumiem,że jest to silnik nie D tylko TD common rail? Jest to udana konstrukcja Renault,najprawdopodobnie siadł ,któryś z czujników,jedynie podpięcie pod aparaturę diagnostyczną wykaże który.Koszt ok.50-100 zł(diagnoza),sama operacja wymiany czujnika to prosta czynność.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak producenci zarabiają na częściach Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...
    Czy luksusowe SUV-y mogą być ekologiczne? Czy luksusowe SUV-y mogą być ekologiczne?
    Jeszcze dekadę temu aspekt ekologii w segmencie samochodów klasy premium nie był brany przez producentów pod uwagę tak mocno, jak w chwili obecnej. Co więcej, samochody luksusowe produkowane dzisiaj mogą poszczycić ...

•  
    • BMW micro car
      Rage-Race 2009
      BMW Concept CS, 2007
      Autobus piętrowy, Scania OmniCity