Problem z odpaleniem Forda Mondeo.

Problem z odpaleniem Forda Mondeo.

12 Gru 2012, 14:51

Witam.

Pewnie offtopic, ale nie znalazłem lepszego miejsca.
Zostawiłem na kilka dni Mondeo na zewnątrz i teraz mam problem z odpaleniem.. Akumulator kręci, ale wydaje mi się, że parafina zebrała się na filtrze w pompie.. Chcę polać ją gorącą wodą, i mam pytanie. Czy po powolnym polaniu pompy wodą, podpompować paliwo za pomocą pedału gazu (nie mam ręcznej pompki) zanim spróbuję odpalić?
Z góry dziękuję za info.
kost0
Obserwowany

Auto: Ford Mondeo
Silnik: 1,8 TDi
Paliwo: Diesel

Re: Problem z odpaleniem Forda Mondeo.

18 Gru 2012, 21:55

Zazwyczaj ,najpierw ON zamarza w przewodach paliwowych,tych biegnących od zbiornika do filtra,pompa ciągnie wtedy parafinkę do filtra paliwa,jeśli masz pompę wtryskową sterowaną elektronicznie,to układ wtryskowy powinien cię informować o spadku ciśnienia paliwa odpowiednią lampką na desce rozdzielczej(np.EDC,w Mercedesach).
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi Design - nowe koncepcje i kreatywne idee przyszłości Audi Design - nowe koncepcje i kreatywne idee przyszłości
    W przyszłości nie będzie istniał tylko jeden jedyny typ samochodu - formy mobilności będą różne. Dlatego projektanci Audi tworzą nowe koncepcje i kreatywne idee. Zasadniczo, kierują się wytyczną nowoczesnego sportowego ...
    Audi A6 Hybrid Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz S Class W222, podczas jazdy
      Alufelgi AMG, Mercedes V8 BiTurbo
      ActiveHybrid, sześciocylindrowy rzędowy silnik spalinowy, BMW
      SEAT Leon Cupra R