Volvo S40 vs Passat - Co wybrac do 15-16 tys?

Volvo S40 vs Passat - Co wybrac do 15-16 tys?

19 Maj 2009, 18:56

Witam serdecznie
Zastanawiam się nad dwoma samochodami. VW Passat i Volvo S40. Ich wspólny mianownik to buda w sedanie i silnik diesla, rocznik od 1997-99, cena 14-16 tys. Myślę o silnikach 1.9 TDI. Przy czym w Volvo większość dieslowskich silników to jednostki TD (przy okazji, czy ktoś wie, czym się one różnią, jakie mają przełożenie na jazdę?). Z góry dziękuję za rady. Pozdrawiam!
witek666
Nowicjusz

Miejscowość: Nowy Targ

19 Maj 2009, 19:01

Z tego co czytałem w auto-świecie diesle w volvo to nie jest dobre rozwiązanie w przeciwieństwie do benzyny. Zewnątrz Volvo jest wg mnie ładne ale w środku strasznie surowo, passat kapitalny nie jest ale mi bardziej przypada do gustu a i silniki też ma całkiem dobre-lepszy byłby 110 KM ale za tą cenę chyba kupisz tylko 90 KM(też dobry silnik ale troszke według mnie za mało mocy)
koczas
Aktywny

Miejscowość: centrum Polski
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić
    Samochody tracą na wartości najbardziej w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji. Po tym okresie cena auta spada nawet do 40 proc. jego wartości początkowej. Jeśli jest to intensywnie eksploatowany samochód firmowy, który ...
    Koniec ery diesla – czeka nas zmiana prawa w całej Europie Koniec ery diesla – czeka nas zmiana prawa w całej Europie
    Wyniki testu przeprowadzonego przez organizację ADAC nie pozostawiają wątpliwości – nowe samochody z silnikami Diesla mogą przekraczać normy emisji tlenków azotu nawet o 900 procent! Nie powinno więc dziwić, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009