Volvo V50 czy Toyota Avensis (2007r.)

22 Wrz 2012, 17:30

Witam.

Prosba o porade, ktore auto z powyzszych wybrac. Silnik 2.0 diesel. Nadwozie kombi. Z gory dzieki za pomocne opinie.
wolczan
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Renault Laguna

22 Wrz 2012, 20:26

Moim zdaniem Avensis mniej problemow z częściami i łatwiejsza odsprzedaż
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

23 Wrz 2012, 07:40

Polecam Volvo V50, zawieszenie bajka, silnik 2.0 D radzi sobie lepiej niż świetnie, 6 biegów i na każdym zbiera się bez żadnych problemów, najlepiej wybra wersję Momentum jest najpopularniejsza i ma sporo dodatkowego wyposażenia. Kupiłem V50 kilka miesięcy temu, 2.0 D, 145 koni, 2008 rok, 160 tyś. km.,dobrze doposażoną wersję Momentum i powiem szczerze samochód przeszedł moje oczekiwania, od momentu zakupu zrobiłem nim około 8tyś. km. i nie miałem żadnych problemów. Jedyne do czego można się przyczepi to to że nie jest to samochód na dużą rodzinę ani dla wysokich lub dużych :wink: osób. Podrużuje się nim bardzo wygodnie. Spalanie na trasie do Chorwacji 5,5 litra, na miejscu około 6,5-7. Co do części to z tym jest różnie, zależy jak ktoś chce samochód remontowa oryginały volvo są drogie ale można używa części Forda. Gorąco polecam, więcej szczegółów o tym modelu możesz uzyskac na volvoforum.pl.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

23 Wrz 2012, 08:08

No to mamy w poleceniach 1:1 :) Prosze o kolejne, bo na razie mam niezle zabitego gwozdzia
wolczan
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Renault Laguna

23 Wrz 2012, 09:07

Volvo.
Przede wszystkim za silnik, 2.0 D4D ma wady konstrukcyjne:
http://eksploatacja-auta.wieszjak.pl/si ... 2-D4D.html
W Volvo masz sprawdzoną i udaną jednostkę z Peugeota/Citroena.
Jakość wnętrza też zdecydowanie na korzyść Volvo.
Toyota jest przestronniejsza i lepiej wybiera nierówność ale prowadzi się mniej precyzyjnie.
Zależy od upodobań, pamiętaj by unikać aut sprowadzonych.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Wrz 2012, 10:19

nie zgodze się z ostatnim zdaniem "pamiętaj by unikać aut sprowadzonych" , niby czemu???
dlaczego samochody sprowadzone są gorsze od krajowych???
Wałki są wszedzie na krajowych i sprowadzonych wszystko zależy kto sprowadza i z jakiego źródła.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Smartfon jak cegła
    Co zrobić, żeby nie nudzić się podczas długiej podróży samochodem? Ten problem dotyczy szczególnie rodziców z małymi dziećmi, które źle znoszą długie godziny spędzone bez ruchu w aucie. Wielu kierowców ...

23 Wrz 2012, 10:28

W tym przypadku raczej bedzie to auto sprowadzone, poniewaz mam zaufanego "sprowadzacza" :) ale oczywiscie jakby sie trafil pewny egzemplarz z kraju to tez bedzie brany pod uwage. Czy ta wada z powyzszego linka dotyczaca silnikow toyoty jest bardzo pospolita?
wolczan
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Renault Laguna

23 Wrz 2012, 10:40

Rom33 z bardzo prostego ekonomicznego powodu, sprowadzanie dobrych aut się zupełnie nie opłaca.
Praktycznie wszystko co do nas trafia jest po większych lub mniejszych wypadkach lub z ponadnormatywnymi przebiegami, mam w rodzinie "sprowadzacza" i wiem co zwozi.
To wszystko opiera się o znacznie wyższe koszty napraw blacharskich i mechanicznych w krajach zachodnich.
Uszkodzony samochód lub z dużym przebiegiem także w kraju kupisz tanio a odchodzą Ci opłaty i premia handlarza.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Wrz 2012, 10:55

A warto do powyzszych modeli aut brac jeszcze pod uwage Renault Lagune III i Forda Mondeo MK4? Czy raczej pozostac przy Volvo lub Toyocie?
wolczan
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Renault Laguna

23 Wrz 2012, 14:18

Toyota super samochód miałem 2.0 116 koni i daje rade.W środku materiały przyjemne w dotyku ogólnie duży pozytyw.O volvo nie chcę się wypowiadać bo nigdy nie miałem z nim do czynienia
Gruby46
Nowicjusz
 
Posty: 31
Prawo jazdy: 18 06 2001
Auto: Fiat Punto Bmw E60

23 Wrz 2012, 16:57

Oczywiście że tak jest w 90% samochodów oferowanych na polskim rynku. Szukałem samochodu dla siebie ponad 4 miesiące, oglądnąłem około 30 pojazdów krajowych jak i sprowadzonych, przy okazji dowiedziałem się gdzie i jakie wałki można zrobic. Doszedłem do wniosku że najbezpieczniejszym sposobem kupna Volvo w Polsce jest program VolvoSelect jednak ceny tam są stanowczo za wysokie, porównując je z cenami np. na Otomoto. W końcu dotarłem do sprzedawcy który sprowadza samochody poleasingowe z Niemiec ale nie szroty tylko zadbane, nie starsze niż 5 lat, pewne samochody a skąd to wiem bo każdy z nich ma opinię rzeczoznawcy w Niemiec a wizyta w ASO wszystko potwierdza. Nie mówię że to okazje bo takich jak wszyscy wiedzą NIE MA, cena nie była mała, około 10% wyższa niż oferowane na Otomoto ale przynajmniej pewny jestem że nikt wałka na tym nie zrobił i mogę czuc się bezpiecznie. Szukając samochodu przeglądalem mobile.de i nasze strony, porównywałem i wiem teraz które ogłoszenia są uczciwe a które nie.
Tak jak pisałem wszystko zależy od sprowadzającego i jego źródła oraz tego jak bardzo my sami jesteśmy odważni w zakupach bo rozbieżności cenowe są ogromne. Wszytsko ma swoją cenę i nikt nie robi nic za darmo a za bezpieczeństwo i pewnośc samochodu niestety trzeba zapłacic.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

23 Wrz 2012, 17:04

W przypadku Volvo rzeczywiście trudno znaleźć coś poleasingowego u nas.
Za to Toyotę jak najbardziej.
Przykładowo: http://www.caroutlet.pl/lista/1/Avensis.html
Porównaj ceny i przelicz czy nie bardziej Ci się to opłaca niż takie samo auto + opłaty i marża handlarza.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Wrz 2012, 17:15

Rzeczywiscie ceny na Volvo Selekt mocno przesadzone, nawet jak na pewne auta. Natomiast na Car Outlet znalazlem cos, co by mi odpowiadalo: http://www.caroutlet.pl/samochody/20142 ... ensis.html

Tylko w Toyocie martwi mnie ta wada silnika, o ktorej wyzej pisal kolega Jasiek90 i dlatego na ta chwile bardziej sklaniam sie ku Volvo.
wolczan
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Renault Laguna

23 Wrz 2012, 17:22

jakie wyposażenie Cię interesuje i ile masz od wydania?
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

23 Wrz 2012, 17:28

Wyposazenie im lepsze tym lepiej, co do kwoty do chcialbym sie zamknac w 35 tys.
wolczan
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Renault Laguna