Volvo V50 gaśnie podczas jazdy i nie równo pracuje

19 Lut 2021, 00:43

Witam. Jestem posiadaczem od nie dawna samochodu Volvo v50 2004r silnik 2.0D 136km. Zrobiłem nim przez ten czas 2000km, ale po przejechaniu gdzieś 1500km samochód podczas jazdy a dokładniej podczas redukcji biegów zaczął gasnąć. Niekiedy gdy zgaśnie sam wkreci się na obroty i można jazdę kontynuować. Na wolnych obrotach silnik nie równo pracuje jakby się dławił ale nie zgasnie, odpala jak i przyspiesza normalnie. Przy redukcji nie zawsze zgasnie ale pojawia się to coraz częściej. Czasem bez problemu przejedzie 50km a niekiedy potrafi zgasać na każdym skrzyżowaniu.
Rodzix
Obserwowany
 
Posty: 2
  • 19 Lut 2021, 10:35

    Czy silnik gaśnie również jak jest nie rozgrzany czy tylko jak jest ciepły i trzyma 90 stopni?

    Zajrzyj do przepływomierza powietrza bo z tego co wiem w tych silnikach potrafiły szwankować. Warto by go było przeczyścić odpowiednim preparatem i zajrzeć też do przepustnicy (sprawdzić jak się domyka i czy nie ma nagaru).

    Paliwo tankujesz zawsze w tym samym miejscu?

    Dobrze by było zacząć od sprawdzenia czy masz jakieś błędy.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9785
    Zdjęcia: 34

    19 Lut 2021, 11:42

    Tak silnik gaśnie nawet jak nie jest rozgrzany. Co do paliwa to zazwyczaj tankuje z jednego miejsca, dwa razy tankowałem gdzie indziej.
    Rodzix
    Obserwowany
     
    Posty: 2

    19 Lut 2021, 11:45

    Za wolne obroty odpowiada krokowiec. Warto zajrzeć do niego, wyczyścić i jego i kanały od razu w przepustnicy. Warto też sprawdzić filtr powietrza.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Najbardziej innowacyjne napędy samochodowe
      Jeszcze dwadzieścia kilka lat temu sprawa była prosta – na rynku były dostępne tylko samochody z silnikami spalinowymi. Wszyscy kierowcy robili to samo – wlewali do baku benzynę lub olej napędowy, które ...