Volvo v60 - słuszny wybór?

19 Gru 2018, 07:47

Witam,

ojciec w przyszłym roku chce kupić samochód do 50 tysięcy. W oko wpadło mu Volvo V60 z wysokoprężnym silnikiem 2.0 (163km). Potrzebuje samochodu mało awaryjnego, ale również takiego, który pozwoli na utrzymywanie prędkości na poziomie 140 km/h z odczuwalnym komfortem w środku kabiny. Chce coś w kombi, no bo wiadomo - "praktyczniejsze". Nie mam znajomych z tym silnikiem, stąd też pytanie do was - czy ten samochód jest warty uwagi?

Roczny przebieg - około 20-25 tysięcy,
Paliwo - bez różnicy dla niego
Koszty utrzymania - na średnim poziomie - nie chce BMW i pokrewnych, przy których będzie się wkurzał płacąc w warsztacie

Nie ma uprzedzeń co do marek, stąd też jeśli widzicie lepsze alternatywy dawajcie znać w komentarzach.
erde
Początkujący
 
Posty: 72
Prawo jazdy: 16 11 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Lexus IS250
Silnik: 2.5 208KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

19 Gru 2018, 11:30

erde napisał(a):czy ten samochód jest warty uwagi?


Jasne. Nic mu nie brakuje.
Warto jednak zauważyć, że mimo, że to kombi to wielkością bagażnika nie powala.
Zerknij na lagunę 3, C5, 508, Mondeo. Ciekawą opcją może być hjunaj i40 ale w tym przypadku diesle mają imo za małą moc więc zostaje 2.0 gdi
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

19 Gru 2018, 15:57

Sam mam Lagunę 3 i tacie jak najbardziej ona odpowiada, gdyby....mam w liftbacku, a tata stwierdził, że w kombi jest za duże jak na jego potrzeby :D i faktycznie, zapewne tak jest. Jak stwierdził potrzebuje kombi ze względu na wnuki, które ewentualnie od czasu do czasu trzeba przewozić (wózek musi się zmieścić bez jakichkolwiek problemów i zbędnego składania do elementów pierwszych). Ponadto wyczuwam, że chce jednak coś z prestiżem większym niż renault ;) Proponowałem lexusa, ale odrzucił w przedbiegach. Na BMW czy Mercedesy nawet nie chce patrzeć, chociaż naciskałem na C klasę. Volvo wydaje się być dobrą propozycją uwzględniając relację cena/jakość/koszty eksploatacji.
erde
Początkujący
 
Posty: 72
Prawo jazdy: 16 11 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Lexus IS250
Silnik: 2.5 208KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Superb z wyposażeniem Laurin & Klement
    Skoda Superb z najbardziej luksusowym i prestiżowym pakietem wyposażenia - Laurin & Klement, na polskim rynku pojawił się w październiku ubiegłego roku. Teraz pakiet dostępny jest z nowym silnikiem. Do dotychczas oferowanych ...
    Toyota 86 GR Sport - kolejny model coupe
    Nowa seria usportowionych modeli Toyoty firmowanych przez Gazoo Racing wzbogaciła się o kolejny model – coupe GT86 w wersji GR Sport. We wrześniu 2017 roku Toyota zaprezentowała nową serię GR, opracowaną na japoński ...