Czy to słuszny mandat?

Czy to słuszny mandat?

08 Maj 2019, 08:59

Dostałem mandat od straży miejskiej, zaparkowałem na wydzielonym miejscu, ale za znakami:
Znak B-1 Zakaz ruchu w obu kierunkach, pod nim prostokątna tabliczka "Nie dotyczy mieszkańców i służb miejskich", pod nią jeszcze prostokątna tabliczka "Droga wewnętrzna". Mieszkam w bloku obok, uznałem, że skoro nie jest wyszczególnione jakich mieszkańców (Warszawy? Europy?), mogę tam zaparkować. Czy jest to słuszny mandat i czy mogę jakoś uniknąć płacenia go? Jak straż miejska udowodni, że nie jestem "mieszkańcem"? ;) Dziękuję.
Hal9000
Nowicjusz

Re: Czy to słuszny mandat?

08 Maj 2019, 12:57

Hal9000 napisał(a):Czy jest to słuszny mandat i czy mogę jakoś uniknąć płacenia go? Jak straż miejska udowodni, że nie jestem "mieszkańcem"?
To ty musisz udowodnić że tam mieszkasz. jeżeli tak faktycznie jest to mandat powinni Ci anulować.
Hal9000 napisał(a):tabliczka "Nie dotyczy mieszkańców i służb miejskich"
No to jest jasne, że mieszkańców przy tej drodze.

Mandat dokładnie za co dostałeś, za parkowanie w niedozwolonym miejscu czy za wjazd na drogę z zakazem ruchu?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam

Re: Czy to słuszny mandat?

08 Maj 2019, 14:07

Mandat dostałem za B-1. Ale nie rozumiem tego, jakim prawem SM mogła dać mi mandat nie wiedząc, czy tam mieszkam czy nie? Przecież to jest absurd.
Hal9000
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skomplikowane zawieszenie - samochód do driftu Skomplikowane zawieszenie - samochód do driftu
    Pasjonaci rajdów czy wyścigów doskonale wiedzą, że na nic nie zda się mocny silnik i szybka skrzynia biegów, jeśli auto nie będzie miało odpowiedniego zawieszenia. Nie inaczej jest w driftingu. W zawieszeniu ...
    BMW Concept Active Tourer 2012 BMW Concept Active Tourer 2012
    Koncepcyjne BMW Concept Active Tourer o harmonijnych proporcjach wyróżnia się sportową elegancją, potwierdzając jednocześnie, że kompaktowe rozmiary, funkcjonalność oraz wszechstronność mogą iść w parze z dynamiczną ...

•