VW 1.6 FSI BAG blokada wału

VW 1.6 FSI BAG blokada wału

21 Lut 2016, 22:36

Czy może ktoś pomóc przeszukałem Internet, ale nic nie znalazłem gdzie zablokować wał korbowy przy ustawianiu rozrządu ? Czy ktoś wie?
mmagdaa89
Obserwowany

Prawo jazdy od: 02 03 2005
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: GOLF
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: VW 1.6 FSI BAG blokada wału

26 Lut 2016, 15:49

W tym silniku koła zębate wałków rozrządu nie są kołkowane i aby ustawić rozrząd odpowiednio należy zablokować wałki. Do tego możesz kupić odpowiednią blokadę żeby być pewnym, że będzie ok.

W programie Vivid Workshop masz krok po kroku jak demontować i montować łańcuch w FSI 1.6. Dosyć skomplikowana sprawa więc bez programu nie poradzi sobie pewnie mechanik (nie wiem czy sam to robisz) który wymienia ci łańcuch, no chyba że już to robił w tym silniku.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3341
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie
    Wozidła sztywnoramowe to największe na świecie pojazdy kołowe. Ładowność największych z nich znacznie przekracza 300 t, a wielkość odpowiada dużemu jednorodzinnemu domowi. Zbudowanie tak imponujących rozmiarami pojazdów ...
    Mazda MX-5 SUMMER EDITION - Tylko 10 egzemplarzy w Polsce! Mazda MX-5 SUMMER EDITION - Tylko 10 egzemplarzy w Polsce!
    Mazda Motor Poland wprowadza specjalną wersję modelu MX-5 – Summer Edition, która pojawi się w salonach sprzedaży w lipcu br. Oferta obejmuje 10 egzemplarzy MX-5. Wersję Summer wyposażono w silnik 2.0 MZR o mocy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Passat 2,5 V6 TDI 163 km
      IMG 2035
      Jeep Cherokee, bok
      Wyciągarki do samochodów