Vw crafter problem

06 Cze 2017, 18:02

Witam
Mam pytanie do ogarnietych i znających się na rzeczy forumowiczach.
Mam problem z pompą wspomagania w firmowym crafterze 2.5 tdi z 2009 roku, mianowicie cały czas pompa ma wycieki, juz była na regeneracji i po jakimś czasie znowu to samo.
mam też pytanie czy jest mozliwosc aby za wycieki bylo winne zawieszenie bo z tego co słyszę juz sa zuzyte łozyska amortyzatora jak i same amory juz chyba padaja.

Dodam jeszcze, że olej tez zaczyna wcinać ale z tego co mi wiadomo to auto na turbinie zawsze cos tam zje oleju

czekam na odpowiedzi bo juz nie mam sil na to auto a firma nie moze sobie pozwolic aby auto stało wiecej u mechanika niz zarabiało kursami na siebie

PS.
co moze sie stac jak jezdze auteur store jus te czesci zawieszenia ma wyeksplatowane { amortyzatory, łożyska Mcpersona itp}
czy moze mi zblokowac koło podczas jazdy czy tez doprowadzic do wypadku
Pozdrawiam
maniek900728
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: crafter
Silnik: 2.5 tdi
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2009

06 Cze 2017, 20:15

Pompa wspomagania nie ma związku z zawieszeniem. A dlaczego cieknie to ciężko powiedzieć, słabo zregenerowana najprawdopodobniej. Co do zużytego zawieszenia. Koła Ci nie zablokuje ale amortyzator jak sama nazwa mówi amortyzuje auto na nierównościach jeżeli jest niesprawny bardzo wpływa na prowadzenie pojazdu i jak najbardziej możesz spowodować wypadek.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volvo V60 Plug-IN - Najbezpieczniejsza hybryda na świecie
    Nowe Volvo V60 Plug-IN zostało określone przez Euro NCAP najbezpieczniejszym autem na świecie wyposażonym w napęd hybrydowy. W teście europejskiego instytutu samochód otrzymał najwyższy wynik pięciu gwiazdek. "Wszystkie ...
    BMW 1 Coupe oraz BMW 1 Convertible Limited Edition Lifestyle
    Nowy pakiet wyposażeniowy Limited Edition Lifestyle świeci jeszcze jaśniejszym światłem dzięki walorom estetycznym BMW 1 Coupe i BMW 1 Convertible. Wchodzące w skład pakietu ekskluzywne dodatki wysokiej jakości zostały szczególnie ...