VW Fox. Brak oleju ?

VW Fox. Brak oleju ?

20 Lip 2015, 19:38

Witam.
Mam mały problem. Otóż niedawno zmieniałem olej w swoim samochodzie gdyż wiedziałem ze będe miał kilka wyjazdów, niestety przy ostatnim miałem przykrą niespodziankę, zapaliła mi się kontrolka oleju a po chwili zgasła, na szczęście byłem blisko domu i udało mi się dojechać. Gdy sprawdziłem poziom oleju okazało się że jest sucho. Jakim cudem? Dwa tygodnie wcześniej sprawdzałem i było wszystko ok. Przejechałem raptem 2000 km lecz ostatnie 300 autostradami z prędkością czasami powyżej ogranicznika [148km/h] i maksymalnymi obrotami 5000 o/min. Silnik nie ma żadnego wycieku pod samochodem, pod maską też sucho, zbiornik płynu chłodzącego czysciutki i różowiutki co to może być ? Olej mógł się wypalić przy takich obciążeniach ? Proszę o pomoc. Dodam jeszcze że dolałem prawie litr i bagnet dalej suchy. Samochód nie kopci, lekko szarawo czarny dymek z rury przy przegazowaniu
mexxblack
Nowicjusz

Auto: VW FOX
Paliwo: Benzyna

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Trzymaj się odpowiedniego pasa ruchu Trzymaj się odpowiedniego pasa ruchu
    Kierowcy często zapominają o zasadach ruchu drogowego i na drodze dwupasmowej jeżdżą lewym pasem, a na drodze trzypasmowej środkowym i lewym. Tymczasem w Polsce obowiązuje ruch prawostronny, co w praktyce zobowiązuje kierowców ...
    Z tymi samochodami właściciele nie chcą się rozstawać Z tymi samochodami właściciele nie chcą się rozstawać
    W zestawieniu 10 modeli, które ich pierwsi właściciele posiadają najdłużej, znalazły się wyłącznie japońskie samochody. Zdecydowanie prym wiedzie Toyota z 5 modelami, w czołówce są też Subaru, Lexus i trzy Hondy. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Lamborghini Huracan, Capristo Sports Exhaust, tył
      Volvo Sensus Connected Touch, siedmiocalowy wyświetlacz
      Master Truck
      Volkswagen T-Roc, noc, miasto