VW Fox. Brak oleju ?

VW Fox. Brak oleju ?

20 Lip 2015, 18:38

Witam.
Mam mały problem. Otóż niedawno zmieniałem olej w swoim samochodzie gdyż wiedziałem ze będe miał kilka wyjazdów, niestety przy ostatnim miałem przykrą niespodziankę, zapaliła mi się kontrolka oleju a po chwili zgasła, na szczęście byłem blisko domu i udało mi się dojechać. Gdy sprawdziłem poziom oleju okazało się że jest sucho. Jakim cudem? Dwa tygodnie wcześniej sprawdzałem i było wszystko ok. Przejechałem raptem 2000 km lecz ostatnie 300 autostradami z prędkością czasami powyżej ogranicznika [148km/h] i maksymalnymi obrotami 5000 o/min. Silnik nie ma żadnego wycieku pod samochodem, pod maską też sucho, zbiornik płynu chłodzącego czysciutki i różowiutki co to może być ? Olej mógł się wypalić przy takich obciążeniach ? Proszę o pomoc. Dodam jeszcze że dolałem prawie litr i bagnet dalej suchy. Samochód nie kopci, lekko szarawo czarny dymek z rury przy przegazowaniu
mexxblack
Nowicjusz

Auto: VW FOX
Paliwo: Benzyna

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczna podróż Twojego psa Bezpieczna podróż Twojego psa
    Przez wielu kierowców pies traktowany jest jako pełnoprawny członek rodziny i tak też traktuje go ŠKODA: czeski producent posiada kompleksową ofertę akcesoriów, dbających o bezpieczeństwo czworonożnych ...
    Samochód z napędem alternatywnym - Hyundai IONIQ Samochód z napędem alternatywnym - Hyundai IONIQ
    Hyundai IONIQ został zwycięzcą Plebiscytu Fleet Awards Polska 2017 w kategorii "Samochód z napędem alternatywnym". To kolejna w Europie nagroda dla unikatowego modelu IONIQ, który jako jedyny samochód ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Show
      Scarab Team - Piotr Florczak (Flor)
      Ładowanie samochodu - Seat Altea XL Electric Ecomotive
      69. Rajd Polski, Esapekka Lappi, Janne Ferm, podium, SKODA Motorsport