VW Golf 4 1.6 2002 Problem z odpalaniem na ciepłym silniku.

VW Golf 4 1.6 2002 Problem z odpalaniem na ciepłym silniku.

05 Sie 2014, 17:05

Witam, posiadam golfa 4 1,6 16V, 2002 r, od jakiś 2 miesięcy ma problemy z odpalaniem na ciepłym silniku, na zimnym pali od ręki. Czasami musiałem z 15 razy kręcić żeby odpalić ale dzisiaj z 20 min kręciłem i dopiero zaskoczył. Nie mam pojęcia co to może być a podłączenie do komputera miało by sens jak by nie mógł wtedy odpalić. Proszę o podpowiedzi.

Na dole filmik ja kto wygląda przy odpalaniu

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Piechugno
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: VW Golf 4 1.6 2002 Problem z odpalaniem na ciepłym silniku.

06 Sie 2014, 12:18

Przede wszystkim i tak komputer... Czujnik temperatury silnika przede wszystkim do sprawdzenia. Jeśli jest walnięty,to przy odpaleniu jest zakłócony skład mieszanki i nie może zapalić .Po prostu nie wie silnik czy jest ciepły czy zimny... Może też być czujnik temp powietrza . I analogicznie silnik nie wie czy na zewnątrz jest - 25 czy + 35... Nie wie jaką mieszankę ustawić. Spróbuj przytrzymać go na rozruszniku trochę dłużej i zobacz czy wtedy zapali. (Daj mu się zastanowić). Nie zmienia to faktu ,że do kompa możesz się umówić i tak na daną godzinę... Przecież w końcu zapali (awaryjnie nawet na zapych) :) Po co wymieniać pół auta i zgadywać,skoro diagnoza za 5 dych pokaże co jest zapewne niesprawnego.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Siedmiomiejscowy Lexus RX Siedmiomiejscowy Lexus RX
    Jak podaje japoński magazyn Mag-X, premiera wydłużonej wersji bestsellerowego crossovera Lexus RX z kabiną o trzech rzędach siedzeń ma nastąpić już na jesiennym Tokyo Motor Show, a do sprzedaży ruszy w styczniu 2018. Według ...
    Nowe zasady przeglądu samochodu na stacji kontroli pojazdów Nowe zasady przeglądu samochodu na stacji kontroli pojazdów
    Wszystkich kierowców którzy posiadają auto będą obowiązywały nowe przepisy dotyczące badań technicznych. Aktualnie za takie badanie właściciel pojazdu płaci po jego wykonaniu, a według nowych przepisów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50