VW Golf 5 GTI - masło/biała maź pod korkiem

28 Gru 2020, 14:57

Cześć, chciałem wczoraj dolać oleju do mojego golfika, bo chłopak lubi sobie chlapnąć, otwieram korek i zdziwienie. Biała maź. Googluje, wynik uszczelka pod głowicą. Nie wiem czy przygotowywać się już na grube koszty, czy może to przez zimę. Jak myślicie? Na bagnecie brak białego, płynu nie zauważyłem, żeby było mniej, silnik chodzi równo na luzie, ogólnie chodzi tak jak chodził . Nic bym nie zauważył, gdybym nie odkręcił korka. Dajcie jakieś rady. Dzięki za jakieś info

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Mateob
Obserwowany
 
Posty: 2
  • 28 Gru 2020, 15:15

    Jak jeździsz na krótkich odcinkach może to wskazywać na niedogrzaną jednostkę czyli silnik. Pozwól mu popracować trochę w trasie min. te 50km i zobacz później czy ona zniknie lub czy będzie jej mniej.

    Może to być normalny objaw jazdy na krótkich dystansach.

    Sprawdź też czy nie ubywa Ci płynu chłodniczego.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    28 Gru 2020, 22:06

    Właśnie do pracy mam 22 km, czyli jadę, zostawiam go na 8h i wracam, później po 3h jadę kolejne 20 do dziewczyny. Aż tak krótkich tras nie robię, codziennie te 80-100km. Niedawno zmieniłem olej (1000-1500km temu), wcześniej tego nie było. Daje mu w palnik, specjalnie dziś cały czas 140/160, ale nie zniknęło. Zobaczę jutro, spróbuje zrobić dłuższą trase
    Mateob
    Obserwowany
     
    Posty: 2
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Jak bezpiecznie podróżować w ciąży?
      Kobiety spodziewające się dziecka powinny wiedzieć, jak bezpiecznie podróżować zarówno za kierownicą, jak i na fotelu pasażera. Jak więc podróżować bezpiecznie w ciąży? Oto nasze wskazówki: Pasy ...
      Jak sprawdzić auto przed zakupem?
      Kupno używanego samochodu to inwestycja, która wymaga szczególnej uwagi. Przed dokonaniem zakupu należy dokładnie skontrolować wiele elementów. Zaniedbanie któregoś kroku może skończyć się przykrą ...