VW IV Przeróbka, wymiana licznika

05 Sty 2010, 19:19

Witam wszystkich,
Kupiłem samochód który początkowo jeżdził po Francji a następnie został sprowadzony do Angli. Tam magicy w stacji diagnostycznej stwierdzili (podobno) że samochód musi wskazywać prędkość w milach a nie w km i dokonali "modernizacji" licznika tak że faktycznie pokazuje i przelicza( bo jest tam komputer, czy FIS) w milach. Mi to już nie przeszkadza bo jeżdżę tym autem już prawie dwa lata po Polsce i przyzwyczaiłem się ale myślę o zmianie wozu ( choć jestem bardzo zadowolony) a sprawa licznika trochę komplikuje sprzedaż. Może ktoś podpowie jak rozwiązać problem czy wystarczy sama wymiana licznika czy może nie trzeba go wymieniać tylko jest jakiś myk bo licznik angole zostawili europejski ze skalą w km tylko że mile dureń pokazuje. Bardzo proszę o pomoc
puchacz888
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Szczyrk

05 Sty 2010, 19:37

Zależy jakiej modernizacji uzyli bo są dwie.
Pierwsza to podłączyć auto pod VAG-a (komp.) i wejść w ustawienia licznika i zmienić mu kodowanie- robota dla specjalisty.
Druga opcja zamontowali Angielską płytke pokazująca mile- to wiąże się z wymianą licznika- i teraz zonk- jak masz immobilizer w liczniku to trzeba go najpierw zgrać i zamontować nowy licznik - taki zabieg to tylko serwis bo jak dasz do papudraka to już auta nie odpalisz bo immobilizer będzie zły.
Spróbój jeszcze włączać zapłon i jednocześnie kasować licznik mil dziennych- podobno odpowiednia taka konfiguracja przestawia się licznik z mil na km.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

05 Sty 2010, 20:05

Serdeczne dzięki za info spróbuję tego resetowania chociaż wątpię. Myślę że to zbyt proste tym bardziej że przy ilości kilometrów na wyświetlaczu wyświetla się symbol km, czyli coś zamieszali ale nie do końca Słyszałem że jest jeszcze jedna możliwość znaczy się zmiana czujnika przy skrzyni biegów. Czy tak też może być? Myślę że trzeba zacząć od kompa a potem nie wiem bo kupno licznika to jest spora inwestycja .
puchacz888
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Szczyrk

05 Sty 2010, 20:31

Czujnik przy skrzyni nie ma na to wpływu na 100% - wiem bo mi też pokazuje w milach i chciałem coś z tym zrobić i podłaczałem pod komp. ale niestety u mnie jest zmieniona właśnie ta płytka- jedyny plus mam taki, że immo. mam w stacyjce i z licznikiem nie będe miał problemu aby go wymienić- tylko wiadomo to tez są koszta wiec narazie sobie odpuściłem.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

05 Sty 2010, 21:06

No dobrze a jak wyczaić gdzie ten immobil zamontowali? Demontaż czy są jakieś inne sposoby. A wracając do dodanej płytki. Elektronik ze mnie żaden ale logicznie myśląc jeżeli coś dołożyli to powinno się dać też odjąć może ktoś robi takie numery.
puchacz888
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Szczyrk

05 Sty 2010, 22:46

Ogólnie czy masz immo. w liczniku czy w stacyjce to ustalisz tylko po roczniku i nr. VIN - zawsze możesz wyjąc licznik i spróbować odpalić auto jak zapali to immo. jest w stacyjce- to taki domowy sposób i troche pracochłonny.
Jesli chodzi o wymiane tej płytki to tak czy inaczej musisz kupić europejski licznik żeby mieć części na podmianke - nieradze z tym kombinować.
Moge ci jedynie doradzić, że jak byś miał immo w stacyjce to kup nowy licznik i będzie działał bez problemu tylko zwróć uwage na kolory wtyczek w twoim liczniku i kup taki sam, żeby później się nie okazało, że połowa licznika nie działa.
Tańsze by było jednak podłączyć VAG i zmienic kodowanie.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta i przygotować je do cieplejszych warunków. Chociaż w tym roku zima była łagodna, to jednak nasz samochód przez kilka miesięcy był narażony na działanie mrozu oraz substancji ...