[Golf4] Wymiana licznika.

15 Maj 2017, 15:16

Nie wiem czy ktoś mi pomoże ale zapytam.
Chcę wymienić sobie licznik, gdyż mam zwykły a chciałbym mieć z FullFISem. Jak kupowałem samochód to nie wiedziałem że golfy 4 mają już komputer pokładowy. Kupiłem już odpowiedni licznik i manetkę z przyciskami. Czy będę musiał ciągnąć dodatkowe kabelki z licznika do manetki oraz z licznika do komputera by otrzymywać info o spalaniu ?
lord07
Nowicjusz
 
Posty: 21
Auto: Golf 6
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

18 Maj 2017, 20:28

Obecnie masz całkiem analogowe zegary. Teraz musisz określić się, jaki licznik chcesz kupić - analogowy z fullFisem, ale tego było bardzo mało i jak znajdziesz to będzie drogo, A jak chcesz licznik na CAN-ie, to musisz wymienić sterownik silnika. Oprócz tego w zalezności jakie immo będzie, trzeba będzie zgrać eprom-a, wyciągnąc PIN i przeprogramować go. Trzeba też zrobić instalacje CAN. Ale są ludzie co to ogarniają. Pytanie tylko za jaką kasę...
Moim zdaniem nie bardzo się to opłaca.
Można jeszcze pomyśleć o 1/2 FIS, ale z tym też jest kombinowania troszkę.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

25 Maj 2017, 12:28

Na początek podaj jaki masz kod licznik. Trzeba określić czy masz Can i jakie immo.
Wczoraj wymieniałem na 1/2 fis i poza wymiana manetki + dolożenie 4 kabelków z kostki od wycieraczek ktore 3 ida do zielonej kostki zegarow i jeden pod mase. Do tego jeszcze jeden kabel od pinu 32 kostki zielonej do skrzynki ktora jest w podszybiu pomaranczowa kostka pin 2. I od tego pinu dwa ciagniesz kabel do komputera (ja akurat ten kabel od kostki pomaranczowej do komputera juz mialem)
Od razu mozesz sobie dolozyc tempomat.
krzysiek2b6
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: VW Golf IV
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kultowy model Renault 4 świętuje 60-lecie
    W 2021 roku mija 60 lat od wprowadzenia Renault 4. Historia tego modelu to prawdziwe succes story. Na przestrzeni trzydziestu kilku lat sprzedano łącznie ponad 8 milionów sztuk Renault 4 w ponad 100 krajach. Renault ...
    Shelby Cobra
    Nazwiska Shelby nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi motoryzacji. Amerykański kierowca wyścigowy i projektant samochodów dał nam wiele niezwykłych pojazdów. Jednym z najbardziej charakterystycznych jest ...