VW,Mercedes, BMW - co kupić

15 Sie 2013, 13:26

Witam.
Na początku chciałbym przywitać się z wszystkimi osobami na tym forum, gdyż jest to mój pierwszy post tutaj. Drodzy koledzy, chciałbym was prosić o pomoc w zakupie samochodu. Samochody które mnie interesują to:
VW pasta B5 fl
Mercedes Klasa C W203
BMW e46
Interesują mnie tylko i wyłącznie silniki diesla. Samochód ma być w miarę oszczędny, ale i też w miarę oszczędny. Jak myślicie który z wyżej wymienionych samochodów będzie najlepszy?
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i porady.
19apap94
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 05 09 2012
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Mercedes-Benz V klasa
Silnik: 230 TDi 72kw
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

15 Sie 2013, 16:55

Kazdy ma swoje wady i zalety
1.VW Passat lift
silnik 1.9 TDI kazdemy jest znany prosty i oszczedny ale polifrowe to juz pompowtrysk czyli bardziej wrazliwy na paliwo i w tych czasach paliwa na cpnach juz mamy coraz gorsze no i juz nie beda tak tanie w utrzymaniu jak stare 1.9 blachy maja najlepsze z tych trzech co wymieniles.
2. Mercedes C
kazdy zna marke Mercedes i wie jakie sa opinie o nim, przestronne i wygodne, silnik CDI jest to Common Rail, jest podobno lepszy jak pompowrtysk za to do VW napewno czesci beda tansze. Blacha w Mercu to totalna tragedia, chyba nawet w Tico lepiej sie trzyma spalanie napewno bedzie wieksze jak w Passacie.
3. BMW e46
w tym modelu najpopularniejszy silnik to 2.0 D, rozne oponie o tym silniku kraza jedne lepsze inne gorsze ale skoro sa dobre to znaczy ze silnik jest dobry a zle opinie sie pojawiaja o tych ludzi ktorzy nie potrafia sie obchodzic z Dieslem lub juz kupili szrot. Auto jest male, jezeli masz rodzine to nie jest to z dobry wobor. Bmw takze nie grzeszy ekonomicznoscia i bezawaryjnoscia ale za to wiem ze trawi kazde paliwo.

Stawiajac te 3 modele na miejsciach moje zdanie jest takie

1 Passat za to ze jest przestronne ma prosty silnik , ma dobra blache i jest ladne chociaz nie jestem zwolennikiem VW

2 Tu postawie BMW nie dlatego ze jestem fanatykiem tylko dlatego ze jest lepsze od Merca

3 no i tu Mercedes postawilem go na koniec ze wzgledu na blache bo umierz mi ze naprawde to jest bardziej uciazliwy problem niz ustarki mechaniczne no i pali najwiecej z tych 3 aut
kamilszczak01
 

15 Sie 2013, 17:43

kamilszczak01 napisał(a):Bmw takze nie grzeszy ekonomicznoscia i bezawaryjnoscia ale za to wiem ze trawi kazde paliwo.


320d nie będzie tak ekonomiczny jak 1.9tdi to pewne. Ale z tą bezawaryjnością totalnie nie rozumiem. Zgadzam się co do tego że z różnych względów mercedes tu odpada od razu. Najpopularniejszy z diesli był 2.0d. A nie najpopularniejszy w ogóle ale domyślam się że to miałeś na myśli :). Szczerze mówiąc nie sądzę żeby E46 było bardziej problematyczne niż Passat. Myślę że w tym temacie wypadają bardzo podobnie. Nawet pomyślałbym czy BMW nie wypadnie lepiej. Po prostu trzeba kupić egzemplarz z odpowiednią przeszłością ;).

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

15 Sie 2013, 20:03

Vermin napisał(a):320d nie będzie tak ekonomiczny jak 1.9tdi to pewne

Miałem we freelanderze diesla z BMW tego montowanego w nowszych e46 ten na CR ( w bmw 150km) i w ciężkim freelanderze palił jakieś 6,5 litra więc domniemywam, że w e46 pali jeszcze mniej więc jest naprawdę ekonomiczny. Zauważyłem jednak jedna upierdliwą wadę tego silnika, bardzo nie lubi dużych mrozów... To dobry silnik w odróżnieniu od diesla 2.0 136KM choć są użytkownicy, którzy i ten silnik chwalą.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

16 Sie 2013, 21:00

kirin88 napisał(a):Miałem we freelanderze diesla z BMW tego montowanego w nowszych e46 ten na CR ( w bmw 150km) i w ciężkim freelanderze palił jakieś 6,5 litra

Chyba w trasie i z jazda do 80 km/h, w życiu w to nie uwierze dla porownania zwykly TDS pali normalnie 7
kamilszczak01
 

17 Sie 2013, 08:07

kamilszczak01 napisał(a):Chyba w trasie i z jazda do 80 km/h, w życiu w to nie uwierze dla porownania zwykly TDS pali normalnie 7

też nie wierzyłem póki nie doświadczyłem. No może 6,5 to minimalna przesada, niech będzie, że palił 7l.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

17 Sie 2013, 08:35

Passat wcale nie jest taki ekonomiczny. Moj znajomy ma i jak jedzie 150-160 to pali mu 8l.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

17 Sie 2013, 09:19

A ile bys chcial zeby Ci palil przy takich predkosciach? 4? :o
kamilszczak01
 

17 Sie 2013, 10:23

Moje Mondeo się spokojnie w 6.5 mieści.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

19 Sie 2013, 21:24

Następny fantasta. To ze na kompie tyle wyświetla to nie znaczy ze tyle pali
kamilszczak01
 

19 Sie 2013, 21:57

Sprawdzałem lejac pod korek.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra