VW POLO 1.0 (1987r) PROBLEM Z ODPALENIEM RANO

18 Lis 2008, 10:58

Witam, na wstępie napisze odrazu że na mechanice znam się jak malarz na elektryce, ale postaram się jak najlepiej opisać problem, a wiec:

1) Rano jedyna metoda jaka moge odpalic auto to na pych, po odpaleniu auto chodzi nierównomiernie i szarpie do czasu az silnik nie rozgrzeje sie dobrze, potem przy cieplym silniku pali juz normalnie praktycznie od jednego pokrecenia stacyjka.

2) Polo ma zamantowany gaz, i na niego go odpalam (na benzynę nie łapie wogóle, zapali i odrazu gaśnie, mimo tego ze jak go rozbujam w trasie i przełączę na benzynę to jedzie normalnie - nie wiem w czym problem tkwi)

Wymieniłem palec rozdzielacza - lepiej odpala na ciepło.

Z góry dziękuje za pomoc
pabloo20
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • 19 Lis 2008, 12:12

    Jak go odpalasz na gazie to nie ma co się dziwić ze masz takie problemy :roll:

    Ja to samo miałem

    Jazda na gazie powinna wyglądać tak ze jak masz zimny silnik to uruchamiasz go na benzynie przejedziesz troche aż się rozgrzeje i dopiero dajesz go na gaz wtedy nie ma zadnych problemów :)

    Generalnie wymiana reduktora (parownika) powinna troche pomóc ale nie łódź się ze przy mrozie będziesz go odpalał na LPG bez żadnych problemów
    Damski75
    Nowicjusz
     
    Posty: 20

    19 Lis 2008, 14:04

    Problem w tym, ze na benzynie on wogole nieche zapalic, wczoraj zgasilem go na bezynie i dzisiaj rano odpalil bez problemu, zobaczymy jutro
    pabloo20
    Nowicjusz
     
    Posty: 2
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Zima nadchodzi !!
      Zapalanie krok po kroku Jeśli auto jest mocno zaśnieżone, dobrze jest w pierwszym rzędzie oczyścić tablicę rejestracyjną. A już bardziej na serio - okolice drzwi (lub całe auto, o ile jesteśmy pewni, że zapali) po to, by ...