VW Polo III kontrolka ABS

VW Polo III kontrolka ABS

22 Maj 2015, 20:41

Witam,
Od zawsze (tzw. od kupna) w samochodzie świeci mi się cały czas kontrolka od ABS, a także od ręcznego ( hamulców ) na desce. Nie przeszkadzało mi to ale teraz nie wiem czemu denerwuje mnie to świecenie zwłaszcza w nocy. Jak koszta naprawy będą spore to poprostu odepnę kabelek albo żaróweczka out :).Jakieś pomysły co może być przyczyną ewentualnie co sprawdzić, jakie informacje podać jescze.Dodam że hamulce są naprawdę dobre.

Info:
Polo III 97 1.0 kat

Pozdrawiam,
Rout
Rout
Nowicjusz

Prawo jazdy: 11 07 2013
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Mondeo mk3
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: VW Polo III kontrolka ABS

22 Maj 2015, 21:00

Skoro świeci się kontrolka ABS i kontrolka hamulca, to problem może leżeć w pompie ABS-u. Czerwona kontrolka hamulca z kontrolką ABS-u informuje, że w tym przypadku nawet zwykły hamulec może niezadziałać prawidłowo. Nie powinieneś z tym jeździć tylko należałoby się udać do mechanika, który podłączy się pod kopmputer i zdiagnozuje co boli układ ABS-u.
Samo wypięcie kabelka czy kontrolki nie załatwi sprawy - kiedyś możesz się zdziwić, jak depniesz hamulec, a tu nic...Dodatkowo nie będziesz wiedział, że w zbiorniczku nie masz płynu - ta czerwona kontrolka jest też od poziomu płynu w zbiorniczku. Jak podczas jazdy pojawi się nieszczelność w układzie hamulcowym i płyn wycieknie, to nawet o tym nie będziesz wiedział. Przekonasz się dopiero jak nie zahamujesz w porę.
Lepiej tego nie ignoruj.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Maj 2015, 23:17

Zawsze jest hamulec ręczny, ale chyba podjedę pod komputer i zobaczę co i jak. Nie dodałem chyba ważnej informacji ze z dwa trzy razu po zwolnieniu hamulca ręcznego zgasła kontrolka na desce, ale abs dalej swoje (ciągłe świecenie)
Rout
Nowicjusz

Prawo jazdy: 11 07 2013
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Mondeo mk3
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2005

05 Cze 2015, 08:48

Wizyta na komputerze rozwieje wszystkie wątpliwości, najprawdopodobniej masz walnięty któryś czujnik abs i uszkodzony czujnik hamulca ręcznego.
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Elektryzująca przyszłość Lexusa. Co konkretnie planuje japońska marka? Elektryzująca przyszłość Lexusa. Co konkretnie planuje japońska marka?
    Baterie trakcyjne i silniki elektryczne możemy znaleźć w samochodach Lexusa już od wielu lat. W 2005 roku Lexus RX 400h, czyli pierwsze auto hybrydowe marki rozpoczęło rewolucję, która zmieniła oblicze nie tylko japońskiego ...
    Toyota Hilux 1968 rok Toyota Hilux 1968 rok
    Projektanci pierwszego Hiluxa raczej nie byli świadomi, że to właśnie ta nazwa stanie się synonimem niezawodności. Hilux jest znany z tego, że nie sprawi zawodu w najtrudniejszych warunkach terenowych na świecie. W 2003 roku ...

•