W przyszłość Opla GM zamierza zainwestować 4 mld euro

W przyszłość Opla GM zamierza zainwestować 4 mld euro

10 Kwi 2013, 15:29

Zarząd General Motors (GM) wykorzystał swoje spotkanie w Rüsselsheim do podkreślenia swojego zaangażowania na rzecz Opla i Niemiec. Przejawiło się ono m.in. zatwierdzeniem kompleksowego programu inwestycji. Do roku 2016 GM zainwestuje w Niemczech i Europie 4 mld euro. "Jako globalna firma motoryzacyjna GM potrzebuje silnej obecności w Europie - zarówno w zakresie projektowania i rozwoju, jak i produkcji i sprzedaży" powiedział Dan Akerson, prezes i dyrektor generalny GM, podczas spotkania prasowego w Adam Opel Haus. "Opel jest kluczem do naszego sukcesu i ma pełne poparcie swojej spółki macierzystej".

Zarząd wybrał Niemcy na miejsce planowego spotkania, aby z pierwszej ręki otrzymać informacje na temat postępów 10-letniej strategii DRIVE!2022 i trudnej sytuacji w branży motoryzacyjnej w Europie. Zarząd skorzystał z tej okazji, aby spotkać się z ekonomistami, członkami związków zawodowych i politykami.

POLECAMY Opel ADAM IntelliLink - teraz z funkcją Siri Eyes Free

Poza Akersonem na dzisiejszej konferencji prasowej w Rüsselsheim wystąpili także dyrektor generalny Opla dr Karl-Thomas Neumann, prezes rady nadzorczej Steve Girsky i przewodniczący rady pracowniczej dr Wolfgang Schäfer-Klug. Zarząd przyjął honorowych gości: prezydenta Hesji Volkera Bouffiera, ambasadora Stanów Zjednoczonych Phila Murphy’ego, a także burmistrza Rüsselsheim, Patricka Burghardta, który przyniósł zaproszonym uczestnikom konferencji księgę gości.

Karl-Thomas Neumann, dyrektor generalny Adam Opel AG, podkreślił, że bycie gospodarzem spotkania zarządu GM to wielki zaszczyt. "Ten zarząd po raz kolejny wyraźnie podkreślił, że nasz 10-letni plan DRIVE!2022 przewidujący powrót firmy do dochodowości w połowie dekady cieszy się pełnym poparciem naszej firmy macierzystej. Znaczna część inwestycji zostanie przeznaczona na ofensywę modeli Opla. Do 2016 r. Opel wprowadzi 23 nowe modele i 13 nowych jednostek napędowych".

Prezes rady nadzorczej Steve Girsky powiedział: "Zarząd zebrał się tutaj, aby wyrazić swoją solidarność i wsparcie. Opel jest częścią GM od 1929 r. i dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek stanowi decydujący element siły innowacyjnej całej firmy. Ta współpraca jest obecnie najsilniejsza w historii".

POLECAMY Cztery światowe premiery Opla na salonie w Genewie 2013

Po spotkaniu prasowym Dan Akerson pokazał fragment muru berlińskiego należący do Opla, który zostanie umieszczony przed Adam Opel Haus na Friedrich-Lutzmann-Ring. "Ten fragment muru jest symbolem naszej kultury korporacyjnej" stwierdził Karl-Thomas Neumann. "Symbol ten powinien wszystkim przypominać, że burzymy wszystkie mury w naszych umysłach i między różnymi kulturami, a teraz rozpoczynamy nowy rozdział w historii Opla".

źródło: Opel
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2298
Zdjęcia: 8333
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Najlepszy samochód dostawczy 2016 roku Najlepszy samochód dostawczy 2016 roku
  Konkurs przeprowadzili dziennikarze z czasopism branżowych i portali transportowych – VANekstra.pl, Ciężarówki, Polski Traker i Samochody Specjalne oraz 4Trucks.pl. Zespół jurorów na podstawie jazd ...
  Mazda 2 1,5 SKYACTIVE-G o mocy 90 KM Mazda 2 1,5 SKYACTIVE-G o mocy 90 KM
  Samochód Mazda 2 wyposażony jest w silnik benzynowy czterocylindrowy o pojemności 1,5 który generuje 90 KM, a to pozwala na osiągnięcie pierwszej "setki" w czasie 9,4 sekundy. Średnie spalanie wg producenta ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Motor z napędem odrzutowym, 7
   passat b5 german style
   Monster Truck Rock Star, 11
   GTP Light