Wariujące kierunkowskazy - włączyłem prawy kierunek a włączył się lewy

17 Wrz 2022, 23:19

Witam,
Napotkała mnie sytuacja w której, włączyłem prawy kierunek a włączył się lewy na desce rozdzielczej i na zewnątrz samochodu, gdy włączam lewy kierunek wszystko działa. Przy włączeniu świateł awaryjnych nie działa prawy kierunek na lusterku zewnątrz.
Tenek224
Nowicjusz
 
Posty: 3

18 Wrz 2022, 19:43

Tenek224 napisał(a):Przy włączeniu świateł awaryjnych nie działa prawy kierunek na lusterku zewnątrz.
Zajrzyj do tego kierunku i sprawdź, wymień żarówkę. Jak awaryjne będą świeciły wszystkie poprawnie zobacz wtedy kierunki. Z opisu wynika że problemem może być np. manetka od kierunków lub jakieś zwarcie.

Napisz jeszcze jakie to auto?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

18 Wrz 2022, 19:47

volkswagen golf 5. Dodam jeszcze, że jakiś czas temu przy włączeniu prawego kierunku raz mignął lewy i nastepnie przełączył sie na prawy.
Tenek224
Nowicjusz
 
Posty: 3

18 Wrz 2022, 19:49

Jeszcze dodatkowo dziś rano kierunki działały prawidłowo, lecz przy światłach awaryjnych znów prawy miagacz na lusterku nie działał
Tenek224
Nowicjusz
 
Posty: 3

19 Wrz 2022, 09:09

Rokiko napisał(a):Zajrzyj do tego kierunku i sprawdź, wymień żarówkę.

Jak się nie mylę, to tam trzeba wymienić cały kierunek. Na szczęście nie jest to drogie. Kierunkowskaz jest ledowy i być może że to wina tego nie działającego kierunku - elektronika lubi robić takie numery.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volvo 900 - samochód do driftu
    Volvo pożegnało się już z napędem na tył, ale kiedyś sprawy miały się zupełnie inaczej. A modele z serii 200, 700 i 900 wychowały wielu skandynawskich rajdowców i drifterów, którzy za ich kierownicą ćwiczyli ...
    Niebezpieczny brud na samochodzie
    W okresie zimowym, z powodu topniejącego śniegu, na drogach często zbiera się błoto i sól, co skutkuje koniecznością częstych wizyt kierowców na myjni. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z ryzyka jakie ...