Problem z centralnym zamkiem - Seat Cordoba 2007

16 Wrz 2022, 05:08

Witam.
Mam problem z centralnym zamkiem. Gdy wciskam przyciski na pilocie to widać że sygnał trafia do auta bo mrugają kierunkowskazy w samochodzie ale samochód ani się nie zamyka ani nie otwiera. Słychać tylko jak klikają styki przekaźnika gdzieś z tyłu za deską rozdzielczą/blisko lewego lusterka. Przyciski zamykania i otwierania wewnątrz auta również nie działają. Siłowniki w drzwiach w ogóle nie wydają żadnych dźwięków i nie poruszają się. W tym momencie wszystkie drzwi są cały czas otwarte i nie jestem w stanie ich zamknąć. Tylko drzwi kierowcy można zamknąć i otworzyć przekręcając kluczyk w drzwiach. Auto odpala i normalnie jeździ tylko ten zamek centralny nie działa.

Odłączyłem akumulator aby zrestartować komputer ale to nie pomogło. Podłączyłem też interfejs diagnostyczny do gniazda OBD ale nie znalazłem żadnych błędów.

Nie jestem super fachowcem od samochodów więc proszę o wyrozumiałość ale podstawy elektroniki i elektryki rozumiem i mam sporo narzędzi więc mam nadzieję że przy odrobinie pomocy z Waszej strony uda mi się to naprawić. Z góry dziękuje.
Nagrałem krótki filmik na youtubie pokazujący ten problem:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

mar-cin-k
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy: 01 01 2001

16 Wrz 2022, 18:03

A jak zamykasz od środka, to c.z. działa czy też nie?
Bezpieczniki sprawdzone? Warto też sprawdzić czy na centralkę przychodzi napięcie, aczkolwiek skoro migają bezpieczniki, to napięcie powinno być. Sprawdzić warto masę, czy przychodzi do centralki. Można też masę lub + podać bezpośrednio na wyjście na siłowniki. Wtedy będzie pewne, czy to nie centralka czasem.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Wrz 2022, 18:21

Patrząc na film to nie masz fabrycznego sterowania centralnym zamkiem . Masz tam jakiegoś pilota , masz tam układ dokładany . Piszesz że coś tam jakieś przekażniki klikają no to nurkujesz pod konsolę i patrzysz co tam jest wymłodzone . Niejako palcem po kabelkach szukasz gdzie problem .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Stylowy kabriolet
    Nazwa kabriolet pochodzi z języka francuskiego i podobnie jak w przypadku coupé, pierwotnie odnosiła się do wozów ciągniętych przez konie. Kabrioletem nazywano jednoosiowy lekki powóz z opuszczanym dachem. ...